Żużel. Smektała nie zwalnia tempa i wygrywa kolejne zawody. Był częścią złotej drużyny

W sobotni wieczór na 215-metrowym torze w Dohren rozegrana została 3. runda German Speedway Masters. Drużynowo poza zasięgiem była ekipa Dohren, a indywidualnie triumfował Bartosz Smektała.

Konrad Cinkowski
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Smektała
German Speedway Masters jest czymś, co cały czas raczkuje w niemieckim żużlu, ale przebąkuje się o tym, że może to być naturalny następca Drużynowych Mistrzostw kraju.

Cała rywalizacja wygląda w ten sposób, że zawodnicy ścigają się w turnieju przypominającym zasadami Speedway Grand Prix, czyli po rundzie zasadniczej odbywają się dwa półfinały i finał. Wszystkie starty są liczone do klasyfikacji generalnej, zarówno drużynowej, jak i indywidualnej.

Lider po dwóch rundach - MSC Dohren w ostatnim finale był reprezentowany przez duet Norick Bloedorn - Bartosz Smektała. Obaj zawodnicy swoimi występami przypieczętowali triumf tej ekipy w całym cyklu. Niemiec wywalczył 12 "oczek", z kolei zawodnik zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa dorzucił szesnaście.

ZOBACZ Jaka przyszłość Milika i Szczepaniaka? Prezes Wilków zdradza konkrety

I to właśnie on wygrał na 215-metrowym torze w Dohren. W najważniejszym biegu dnia za jego plecami zameldowali się Benjamin Basso i David Bellego, a decydujące rozstrzygnięcia z parku maszyn obserwował niepokonany Andrzej Lebiediew, który w finale spowodował upadek Polaka i został wykluczony z powtórki.

Dla leszczynianina to kolejny triumf w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że Smektała stawał na najwyższym stopniu podium Łańcuchu Herbowego, Pucharu Burmistrza Rawicza i w Memoriale Krystiana Rempały.

Indywidualnie w cyklu GSM kwestia zwycięstwa toczyła się do ostatniego biegu. Przed nim mający 18 punktów Lebiediew w klasyfikacji generalnej miał 39 "oczek", o trzy mniej od Bloedorna. Tylko zwycięstwo Łotysza dawało mu sukces, ale to junior celebrował triumf. Podium uzupełnił Mads Hansen, który w dwóch rundach wywalczył 32 punkty.

W dwóch poprzednich rundach na torze oglądaliśmy również Grzegorza Zengotę (13 punktów) oraz Szymona Szlauderbacha (7).

Drużynowo złoto dla ekipy z Dohren (93 punkty), srebro dla DMV White Tigers (65), a brąz dla drużyny z Teterowa (63).

Punktacja (za: baansportfansite.nl):
1. Bartosz Smektała (Polska/Dohren) - 16 (3,2,1,2,3,2,3)
2. Benjamin Basso (Dania/DMV Team) - 18 (2,3,2,3,3,3,2)