Żużel. Zakończyli sezon tradycyjnym turniejem. Zawodnicy wygrywali biegi, startując 15 metrów od taśmy!

W poniedziałek na torze w Wolverhampton odbył się turniej Ladbrokes Olympique, tradycyjnie kończący sezon w tym mieście. Zawody, rozgrywane na nietypowych zasadach, wygrał Nick Morris, który w polskich rozgrywkach startował w zespole z Daugavpils.

Stanisław Wrona
Nick Morris WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Nick Morris
Przypomnijmy, że turniej ten odbywa się według reguł, których próżno szukać w innych imprezach. Zwycięzca wyścigu w swoim kolejnym starcie startował oddalony o 20 metrów od taśmy, a ten który zajął drugie miejsce następnie ruszał 15 metrów z tyłu. Zawodnik, który linię mety minął jako trzeci, później ustawiał się 10 metrów od linii startu, a ten który przyjechał ostatni, startował normalnie, spod taśmy. Zasady te nie dotyczyły natomiast rezerwowych.

Tym razem w obsadzie znalazło się 12 zawodników, choć w turnieju nie pojawił się Sam Masters, któremu urodziło się drugie dziecko i od początku zastępowali go rezerwowi. Serię zasadniczą, w której ci z podstawowej stawki startowali po pięć razy, wygrał Nick Morris z 11 punktami. Oprócz niego do wielkiego finału awans uzyskali jeszcze Luke Becker (11), Ryan Douglas i Tom Brennan (po 10). Ten ostatni zajął w ostatnim wyścigu miejsce Chrisa Harrisa.

W decydującym biegu dnia (wszyscy startowali już równo) po ciekawym wyścigu najlepszy był ostatecznie Australijczyk Nick Morris, który w 2. Lidze Żużlowej w sezonie 2022 zdobywał punkty dla Optibet Lokomotivu Daugavpils. Linię mety minął on przed Tomem Brennanem, którego wyprzedził na dystansie, trzeci był Luke Becker, a Ryan Douglas zanotował defekt, jadąc na trzeciej pozycji.

Piąte miejsce zajął weteran brytyjskich torów Chris Harris (10), na szóstym uplasował się Ben Cook, na siódmym Steve Worrall, a na ósmym Paco Castagna (wszyscy po 7). Ten ostatni dzień wcześniej na torze w Lonigo zapewnił sobie tytuł Indywidualnych Mistrza Włoch. Tym samym w Wolverhampton zakończono sezon, a kibice w tym mieście na warkot żużlowych motocykli będą musieli poczekać do wiosny przyszłego roku.