Żużel. Kolejny talent w zespole Lwów. Dobra alternatywa na skład ze Zmarzlikiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Francis Gusts w barwach PSŻ-u
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Francis Gusts w barwach PSŻ-u
zdjęcie autora artykułu

Lejonen Gislaved zapowiadała w poniedziałek, że do soboty włącznie będzie przedstawiać nazwiska kolejnych zawodników zakontraktowanych na sezon 2023. We wtorek poinformowano o Francisie Gustsie.

W tym artykule dowiesz się o:

Lejonen Gislaved cel na kolejny sezon ma jasno określony, czyli zdetronizować Eskilstuna Smedernę. Patrząc na papierze to drużyna spod znaku Lwa naprawdę imponuje składem, a to jeszcze nie koniec.

We wtorek do polsko-szwedzkiego teamu dołączył Łotysz Francis Gusts. W minionym sezonie 20-latek ścigał się w Bauhaus-Ligan w barwach Masarny Avesta.

W jedenastu spotkaniach wystartował w 50 biegach, w których zdobył 52 punkty, co dało mu odległą, bowiem dopiero 61. pozycję w ligowych statystykach.

Atutem Gustsa będzie niska średnia, bo zaledwie 1,250, co daje przewagę w budowaniu meczowego składu, w którym pojawiać się będzie legitymujący się najwyższą średnią Bartosz Zmarzlik.

Kadra Lejonen Gislaved (stan na 25.10.2022) Oliver Berntzon (Szwecja) Mateusz Cierniak (Polska) Francis Gusts (Łotwa) Jarosław Hampel (Polska) Casper Henriksson (Szwecja) Dominik Kubera (Polska) Bartosz Zmarzlik (Polska)

Czytaj także: Niesamowity wyczyn Motoru Lublin. Zrobili to jako pierwsi w historii! Wychowankowie Motoru muszą zadać sobie szczere pytanie. To jest ich życiowa droga

ZOBACZ Mateusz Cierniak: Lawina złotych medali. Nie mógłbym sobie nawet tego wymarzyć

Źródło artykułu: