Żużel. Trzy kontrakty zawodnika GKM-u. Dwa ogłoszono tego samego dnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Frederik Jakobsen
WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Frederik Jakobsen
zdjęcie autora artykułu

Frederik Jakobsen w sezonie 2023 na brak jazdy narzekać nie będzie. Reprezentant Danii podpisał w ostatnich godzinach dwa kontrakty, co w efekcie daje w tej chwili trzy kluby na kolejny rok startów w lewo.

Frederik Jakobsen bardzo szybko rozpoczął planowanie startów w sezonie 2023. Duńczyk budowę klubowego zaplecza rozpoczął od PGE Ekstraligi, gdzie kolejny rok będzie zdobywał punkty dla ZOOleszcz GKM-u Grudziądz.

W tym tygodniu parafował kolejne dwie umowy. Najpierw poinformowano o zmianie klubu w ojczyźnie Jakobsena, gdzie na takich krok zdecydował się po raz pierwszy w karierze.

"Ostatnie 19 lat spędziłem w moim macierzystym klubie, a ostatnich siedem ścigając się w Superlidze. Nadszedł jednak czas na nowe wyzwania i niestety, ale nie będę jeździł w Team Fjelsted w sezonie 2023" - poinformował w poniedziałek Jakobsen.

Kilkanaście godzin później Jakobsen dał kolejny komunikat dotyczący SpeedwayLigaen. Doświadczony senior związał się z Region Varde Elitesport. - Frederik chce się jeszcze rozwijać, aby stać się jednym z najlepszych zawodników w kraju. Jestem pewien, że możemy mu w tym pomóc - powiedział menadżer drużyny, Brian Moeller w rozmowie z "JydskeVestkysten".

Również we wtorek ogłoszono kontrakt Jakobsena w SGB Premiership. Zawodnik będzie nadal ścigał się w Kings Lynn Stars.

Czytaj także: Wstają z kolan i wykonują kolejny ważny dla siebie krok. Z kontraktem zawodnik MMA ROW interesuje się zawodnikiem Unii Leszno

ZOBACZ Mateusz Cierniak: Lawina złotych medali. Nie mógłbym sobie nawet tego wymarzyć

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
Greg_Wwa
25.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Brawo. W tym roku w GKM 10-12 powinien wozić.