Żużel. W Bydgoszczy ogłosili skład. Były medalista Grand Prix nadal w Orle

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen
zdjęcie autora artykułu

We wtorek Abramczyk Polonia ogłosiła pełen skład na sezon 2023. Inni zespoły eWinner 1. Ligi także nie próżnują i prezentują kolejnych zawodników w swoich kadrach. H.Skrzydlewska Orzeł przedłużył współpracę z byłym medalistą Grand Prix.

Po wtorku nieco więcej o składzie swojej drużyny na przyszłoroczne zmagania wiedzą kibice w Rawiczu. Metalika Recycling Kolejarz pozyskał Tomasza Orwata, a z rozmowy prezesa Sławomira Knopa wynika ponadto, że w zespole pozostanie Damian Dróżdż. Bliski tego samego jest też Damian Baliński. Ponadto rozważany jest angaż takich jeźdźców jak Hans Andersen czy Paco Castagna.

Nie patyczkowała się za to Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Pierwszoligowiec ogłosił pełen skład na sezon 2023, potwierdzając to, o czym WP SportoweFakty informowały w poprzednich tygodniach. Skład Gryfów niczym bowiem nie zaskoczył i kontrakty z nimi podpisali ci zawodnicy, którzy - jak przekazywał na bieżąco nasz portal - mieli to uczynić. Więcej o tym TUTAJ.

Porozumienie z kolejnym zawodnikiem osiągnęła Arged Malesa Ostrów, czyli tegoroczny spadkowicz z PGE Ekstraligi. W macierzy pozostaje junior, Sebastian Szostak, co nie jest akurat żadną niespodzianką. Wychowanek to od kilku lat podstawowy młodzieżowiec klubu z tego miasta. Więcej TUTAJ.

ZOBACZ Polskie obywatelstwo dla Tarasienki "na biurku Prezydenta". Prezes mówi o szczegółach

Ósmego dnia listopadowego okienka drugie nazwisko seniora ogłosił H.Skrzydlewska Orzeł Łódź. Na pokładzie pozostaje Niels Kristian Iversen, czyli brązowy medalista cyklu Grand Prix sprzed dziewięciu lat. 40-letniu Duńczyk jako jedyny, nie licząc formacji juniorskiej, ma utrzymać miejsce w składzie tej drużyny, jeśli spojrzeć na jej skład z minionego sezonu. Więcej TUTAJ.

Po roku spędzonym w PGE Ekstralidze do eWinner 1. Ligi powraca Patrick Hansen. Duński zawodnik opuścił Moje Bermudy Stal Gorzów, z którą zdobył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski i dołączył do ROW-u Rybnik. Więcej o tym TUTAJ.

Wyjaśniła się też przyszłość kolejnego Duńczyka. Tym razem chodzi o 2. Ligę Żużlową i umowę Kevina Juhla Pedersena w Optibet Lokomotivie Daugavpils. Uczestnik SGP2 w barwach tego zespołu startował już w 2022 roku, pokazując się z dobrej strony. Więcej TUTAJ.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gwiazda PGE Ekstraligi dosadnie o hejcie. "Rzygać się tym chce" Zaskakujące słowa prezesa Cellfast Wilków. "To byłby granat w szatni"

Źródło artykułu: