Żużel. Beniaminek PGE Ekstraligi zaprezentował skład. Na czele medaliści mistrzostw świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jason Doyle przed Krzysztofem Kasprzakiem
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jason Doyle przed Krzysztofem Kasprzakiem
zdjęcie autora artykułu

W czwartkowy wieczór w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się prezentacja przyszłorocznej drużyny Cellfast Wilków, czyli beniaminka PGE Ekstraligi. Na czele ekipy z Podkarpacia pojedzie duet Doyle - Kasprzak.

Na ten dzień w Krośnie czekano od momentu, kiedy tylko opadły emocje związane z finałowym starciem eWinner 1. Ligi w Zielonej Górze. Przy W69 ekipa Cellfast Wilków zapewniła sobie awans do przyszłorocznej PGE Ekstraligi.

Beniaminek najlepszej ligi świata nie chce powtórzyć wyniku Arged Malesy Ostrów, która skończyła tegoroczne rozgrywki bez punktu. Efektem było bardzo ofensywne podejście do rozmów i wyrwanie dwóch gwiazd bezpośrednim rywalom w walce o play-off.

Przed czwartkowym wydarzeniem kibice z Podkarpacia znali oficjalnie tylko kilka nazwisk zawodników, którzy będą zdobywać punkty dla ich drużyny, a w tym gronie byli Andrzej Lebiediew oraz Vaclav Milik i czteroosobowe grono młodzieżowców. W przeddzień Święta Niepodległości miały zostać odpalone transferowe bomby.

ZOBACZ Polskie obywatelstwo dla Tarasienki "na biurku Prezydenta". Prezes mówi o szczegółach

I tak też się stało. W czwartek w Krośnie pojawiło się pięciu nowych zawodników. Zgodnie z tym, o czym informowały WP SportoweFakty w ostatnich tygodniach, Michał Finfa oraz Ireneusz Kwieciński będą mieć do swojej dyspozycji kolejnych dwóch juniorów, którymi zostali Szymon Bańdur (ostatni sezon w Texom Stali Rzeszów) oraz sprowadzony z For Nature Solutions Apatora Toruń - Denis Zieliński.

Obaj juniorzy podpisali kontrakty definitywne. Ważne jest to w szczególności w kontekście Bańdura, który w tym roku był jedynie wypożyczony ze szkółki Janusza Kołodzieja. On z krośnieńskim klubem związał się na lata 2023-2025.

Nową, ale już znaną w Krośnie twarzą, został również Mateusz Świdnicki, który w 2019 roku reprezentował już barwy Wilków, najpierw w roli "gościa", a później już jako zawodnik wypożyczony. Częstochowianin, tak samo, jak Marko Lewiszyn może występować zarówno w kategorii U24 (pod numerami 1-5), jak i w roli U23 (pod numerem 8).

Gwiazdami wieczoru byli ci, którzy zostali praktycznie wyrwani przez działaczy ligowym rywalom. O sile Cellfast Wilków Krosno w sezonie 2023 stanowić będą medaliści Speedway Grand Prix, czyli wicemistrz globu z 2014 roku - Krzysztof Kasprzak oraz najlepszy żużlowiec świata z 2017 roku - Jason Doyle.

Tego drugiego kibice oklaskiwali przez kilkanaście sekund, po czym zaczęli skandować nazwisko swojej największej gwiazdy.

Obaj zawodnicy mieli już ustalone warunki umów odpowiednio z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz i Fogo Unią Leszno, ale wobec świetnej propozycji płynącej z Podkarpacia zdecydowali się te porozumienia zerwać i zmienić pracodawców. W przypadku obu zawodników działacze i eksperci nie gryźli się w język, o czym można poczytać w serwisie WP SportoweFakty.

Jason Doyle w przyszłym sezonie będzie gwiazdą Cellfast Wilków Krosno
Jason Doyle w przyszłym sezonie będzie gwiazdą Cellfast Wilków Krosno

Ponadto ogłoszono nazwisko nowego trenera, który duetowi Finfa - Kwieciński pomoże w szkoleniu młodzieży, a także w prowadzeniu drużyny w U-24 Ekstralidze. Zgodnie z informacjami naszego serwisu będzie nim Sebastian Ułamek, który w ostatnich latach współpracował m.in. z Matejem ZagaremDamianem Dróżdżem czy Oskarem Polisem.

Warto wspomnieć o tym, że Wilki dość ciekawie podeszły do tematu dochodu ze sprzedaży biletów. Otóż cała kwota z zakupów cegiełek w cenie 30 złotych zostanie przeznaczona na zaplecze sprzętowe potrzebne do uprawiania mini żużla.

Kadra Cellfast Wilków Krosno na sezon 2023: Seniorzy Jason Doyle (Australia) Krzysztof Kasprzak Andrzej Lebiediew (Łotwa) Marko Lewiszyn (Ukraina) - u23/u24 Vaclav Milik (Czechy) Mateusz Świdnicki - u23/u24

Juniorzy Szymon Bańdur Miłosz Grygolec Patryk Nater Krzysztof Sadurski Kacper Szopa Denis Zieliński

Sztab szkoleniowy: Trener: Ireneusz Kwieciński Trener U24: Sebastian Ułamek Menadżer: Michał Finfa

Czytaj także:

Kibice płacili jego rachunki w barze Kusiła go PGE Ekstraliga, ale z tego powodu do niej nie trafił

Źródło artykułu: