Żużel. W Gorzowie ogłosili skład. Aż trzy pięcioletnie umowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Oskar Paluch
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Oskar Paluch
zdjęcie autora artykułu

Stal Gorzów skompletowała skład na przyszłoroczne rozgrywki U-24 Ekstraligi. W zespole pojawiły się trzy nowe twarze - z trio młodych Duńczyków podpisano aż pięcioletnie umowy.

W sezonie 2022 gorzowianie zajęli w U-24 Ekstralidze czwarte miejsce. Złożyło się na to osiem zwycięstw, sześć porażek i trzy punkty bonusowe.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był Wiktor Jasiński. 22-latek wystąpił we wszystkich 14 meczach, w których uzyskał średnią na poziomie 2,206 pkt/bieg.

Wychowanek gorzowskiego klubu znalazł się w składzie na przyszłoroczne rozgrywki. Oprócz niego w zestawieniu znalazło się jeszcze czterech Polaków - Mateusz Bartkowiak, Oskar Hurysz, Jakub Stojanowski i Oskar Paluch.

ZOBACZ Polskie obywatelstwo dla Tarasienki "na biurku Prezydenta". Prezes mówi o szczegółach

W zespole pozostali także Timi Salonen i Mathias Pollestad. Pierwszy z nich po trzech spotkaniach został wypożyczony do drugoligowej Texom Stali Rzeszów.

Nowe twarze w Gorzowie to Duńczycy - Villads Nagel, Andreas Olsen oraz Sebastian Mayland. Z całą trójką podpisano pięcioletnie umowy.

Wszyscy wystąpili w tegorocznym finale turnieju SGP3 we Wrocławiu. Najlepiej spośród nich wypadł Nagel, który po biegu dodatkowym zajął drugie miejsce. Mayland był 5., a Olsen 11.

Skład Stali Gorzów na U-24 Ekstraligę:

Mateusz Bartkowiak Oskar Hurysz Wiktor Jasiński Sebastian Mayland (Dania) Andreas Olsen (Dania) Oskar Paluch Mathias Pollestad (Norwegia) Timi Salonen (Finlandia) Jakub Stojanowski Villads Nagel (Dania)

Czytaj także:Polacy nie zostawili na nich suchej nitki. Szef Discovery odpowiada na zarzutyKilka gwiazd nie ma klubów, ale wciąż są pewne siebie. Ich stawki robią wrażenie

Źródło artykułu: