Żużel. Spadkowicz z eWinner 1. Ligi ma dwóch nowych zawodników

W przedostatni dzień okienka transferowego Start Gniezno poinformował o transferach dwóch zawodników. Kontrakty ze spadkowiczem z eWinner 1. Ligi podpisali Kacper Gomólski i Jesper Knudsen.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Kacper Gomólski
Obaj zawodnicy będą nowymi twarzami w drużynie Startu Gniezno. Kacper Gomólski startował wcześniej w SpecHouse PSŻ Poznań, natomiast Jesper Knudsen był zawodnikiem Fogo Unii Leszno i występował w U-24 Ekstralidze.

Duńczyk dostał szansę w dziesięciu meczach, w których zdobywał średnio 2,1 pkt/bieg, co dało mu 12. miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników U-24 Ekstraligi. Mimo dobrych wyników nie miał okazji, by wystąpić w pierwszej drużynie Unii Leszno w PGE Ekstralidze.

Gomólski w tym roku pomógł ekipie z Poznania w awansie do eWinner 1. Ligi. Pojechał w szesnastu spotkaniach, w których wykręcił średnią 1,736 pkt/bieg i zajął 24. miejsce spośród najlepszych zawodników ligi. Po awansie PSŻ nie widział go jednak w kadrze na sezon 2023, wobec czego młodszy z braci zmuszony został do zmiany barw klubowych. 29-latek zdecydował się powrócić do macierzystej drużyny.

Skład zbudowany przez działaczy gnieźnieńskiego klubu pozwala myśleć o walce o najwyższe cele. Kontrakty ze Startem podpisali także Josh Pickering, Sam Masters, Tim Soerensen, Zbigniew Suchecki, Hubert Łęgowik oraz młodzieżowcy.

ZOBACZ Magazyn PGE Ekstraligi. Staszewski, Cegielski i Świsłowski gośćmi Musiała


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×