Żużel. Niemiec najlepszy przed własną publicznością. Zmienne szczęście młodego Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Ronny Weis
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Ronny Weis
zdjęcie autora artykułu

W sobotę w niemieckim Freital wystartował cykl niemieckich gal lodowych w ramach Drift on Ice. Pierwsza runda padła dubletem organizatorów - Ronny'ego Weisa i Richarda Geyera, którzy rządzą w tej odmianie żużla.

W Polsce Gale Lodowe, które były organizowane m.in. w Toruniu, Opolu i w Częstochowie z różnych przyczyn przeszły do historii.

Za naszą zachodnią granicą moda na lodowe harce trwa nadal, a to za sprawą m.in. Ronny'ego Weisa i Richarda Geyera, których mieliśmy okazję oglądać również na polskich taflach lodowych.

I to właśnie inicjatorzy lodowego show wygrywają naprzemiennie zawody w swojej ojczyźnie. W pierwszej rundzie, która w sobotę odbyła się we Freital zajęli dwie najwyższe pozycje, a najlepszy okazał się być Ronny Weis, który w finale pokonał Richarda Geyera i Jacoba Bukhave.

ZOBACZ Jego negocjacje z GKM-em były bardzo szybkie. Wszystko przez specyficzną sytuację

Piąte miejsce po drugim miejscu w barażu zajął Patrick Hyjek, czyli Polak z niemiecką licencją, który dotychczas ścigał się na motocyklach o pojemności 250cc, a wkrótce będziemy go oglądać na pięćsetkach.

Kolejne rundy Drift on Ice zaplanowano na styczeń przyszłego roku. Odbędą się one w: Pfaffenhofen (14.01), Nieskym (21.01) i w Geising (22.01).

Punktacja: 1. Ronny Weis (Niemcy) - 8+3 (2,2,2,2) - 1. miejsce w finale 2. Richard Geyer (Niemcy) - 6+2 (2,2,w,2) - 2. miejsce w finale 3. Jacob Bukhave (Dania) - 3+3+1 (0,1,1,1) - 1. miejsce w barażu - 3. miejsce w finale 4. Siergiej Małyszew (Rosja, lic. niemiecka) - 6+0 (1,1,2,2) - 4. miejsce w finale 5. Patrick Hyjek (Polska, lic. niemiecka) - 4+2 (w,1,d,1) - 2. miejsce w barażu 6. Nicklas Schmidt (Niemcy) - 2+w (w,1,d,1) - wykluczenie w barażu 7. Patrik Linhart (Czechy) - 5 (2,0,2,1) - nie startował w barażu 8. Florian Niedermeier (Niemcy) - 0 (d,d,-,-)

Bieg po biegu: 1. Linhart, Schmidt (w) 2. Geyer, Małyszew, Bukhave 3. Weis, Hyjek, Niedermeier (d) 4. Weis, Bukhave, Linhart 5. Geyer, Schmidt, Niedermeier (d) 6. Hyjek, Małyszew 7. Linhart, Geyer (w) 8. Weis, Hyje, Schmidt (d) 9. Małyszew, Bukhave 10. Weis, Bukhave, Hyjek 11. Małyszew, Schmidt 12. Geyer, Linhart

Baraż 13. Hyjek, Schmidt (w)

Finał 14. Weis, Geyer, Bukhave, Małyszew

Czytaj także: Kibice płacili jego rachunki w barze Kusiła go PGE Ekstraliga, ale z tego powodu do niej nie trafił

Źródło artykułu: