Żużel. W kadrze Startu Gniezno widać dziurę. Soerensen może być prawdziwym asem

Całkiem niezły skład na sezon 2023 zmontował Start Gniezno, który chce walczyć o powrót do grona pierwszoligowców. W kadrze czerwono-czarnych widzimy zarówno mocne, jak i słabsze punkty.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Tim Soerensen WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Tim Soerensen
PLUSY

Pozyskanie Tima Soerensena. Za jeden z ciekawszych ruchów Startu Gniezno uznać można zakontraktowanie Tima Soerensena. Duńczyk może być jednym z najlepszych, a nawet najlepszym zawodnikiem U24 w II lidze. Zdążył już udowodnić, że drzemie w nim niemały potencjał, a po sezonie 2022 zajął drugie miejsce w turnieju w Gnieźnie. Miejscowy tor może mu zatem sprzyjać.

Duet z Antypodów. Start Gniezno zdołał przekonać do współpracy Sama Mastersa i Josha Pickeringa. Obydwaj mają za sobą solidny sezon na najniższym poziomie rozgrywkowym i znaleźli się w TOP10 klasyfikacji indywidualnej. Na pewno fani czerwono-czarnych wierzą, że to właśnie Australijczycy będą prowadzić gnieźnieński okręt w kierunku awansu.

MINUSY

Drugi polski senior? Znak zapytania. Formacja seniorska Startu nie powala na kolana. O ile Kacper Gomólski jak najbardziej może odpalić po powrocie do macierzystego ośrodka, o tyle przy drugim zawodniku trzeba postawić znak zapytania. Trudno przewidzieć, na ile będzie stać Huberta Łęgowika czy Zbigniewa Sucheckiego. Na papierze miejsce dla drugiego krajowego seniora to największa dziura w składzie Startu.

Soerensen bez zmiennika. Ci, którzy lubią snuć czarne scenariusze, już zastanawiają się, co zrobi Start Gniezno w przypadku kontuzji Tima Soerensena. Solidnego zmiennika na tę pozycję w kadrze czerwono-czarnych na ten moment nie widać. W razie potrzeby pozostaje więc działanie doraźne.

Czytaj także:
Żużel. Ljung wymaga za dużo? Stawki dla Szwedów większe niż dla innych
Rozpoczyna się nowa era żużla. Zatwierdzono silniki elektryczne!

ZOBACZ Nicki Pedersen: Musiałem odstawić leki, bo wchodziły mi już na głowę


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Start Gniezno awansuje do eWinner 1. ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×