Żużel. Powrót ścigania w sześcioosobowch obsadach? Jest stanowisko FIM

Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze czekają zmiany. Na razie działacze nie chcą mówić, co dokładnie ulegnie reformie, ale na pewno nie będzie powrotu do ścigania w sześciu.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Zawody w longtracku Materiały prasowe / Jesper Veldhuizen / Zawody w longtracku
W ostatnich dniach światowe władze żużla w FIM zdecydowały się opublikować kalendarz międzynarodowych rozgrywek w sezonie 2023 (dostępny jest TUTAJ).

Dowiedzieliśmy się z nich, że polskie miasta będą organizatorami kilku turniejów rangi mistrzostw świata.

Do Ostrowa zawita 2. finał IMŚ w Longtracku (więcej na ten temat TUTAJ), gdzie po raz pierwszy od lat kibice będą mogli obejrzeć pięciu zawodników w jednym wyścigu.

Przynajmniej na razie nie będzie powrotu do jazdy w sześciu. - Odbyłem kilka spotkań i rozmów z zawodnikami i nie wrócimy do tego formatu. Nie wszystkie tory, gdzie teraz jeździmy, są wystarczająco szerokie dla sześciu zawodników. A w mojej misji bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu - przyznał Armando Castagna w rozmowie ze speedweek.com.

Włoch, który jest dyrektorem Komisji Wyścigów Torowych FIM, przyznał na łamach niemieckiej prasy, że w przyszłym sezonie na pewno dojdzie do zmian w rozgrywkach długiego toru, ale nie będą to drastyczne przemiany.

Nieoficjalnie mówi się, że zmianie ulegnie schemat dnia turniejowego. Dotychczas zawodnicy na tor wyjeżdżali niekiedy nawet jedenaście razy! Składało się na to pięć przejazdów treningowych (trzy wyjazdy po 3 minuty plus dwa starty po jednym okrążeniu), a następnie nawet siedem wyścigów w zawodach: pięć w rundzie zasadniczej, bieg ostatniej szansy oraz jeden z dwóch finałów - pocieszenia lub główny.

Czytaj także:
Walczył w MMA, a po dwóch latach wraca do żużla
Zdobywał z nimi medale mistrzostw Polski. Teraz ma dla nich zupełnie inne zadania

ZOBACZ Wprowadzenie 10 zespołów do PGE Ekstraligi nastąpi za późno? Były prezes PZM uderza się w pierś


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy obejrzałabyś/łbyś zawody w Ostrowie w sześcioosobowej obsadzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×