Żużel. GKM pochwalił się kolejnymi kontraktami. Utalentowany Australijczyk w końcu trafił do Polski

GKM Grudziądz jest kolejnym klubem, który zdecydował się ogłosić skład na rozgrywki U24 Ekstraligi. Gołębie ściągają do siebie trzy nowe nazwiska, a szczególnie ciekawe wydaje się być pozyskanie Jacoba Hooka.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Jacob Hook Materiały prasowe / Colin Stratford / Na zdjęciu: Jacob Hook
GKM Grudziądz w minionym sezonie w rozgrywkach U-24 Ekstraligi wywalczył siedemnaście punktów, co pozwoliło podopiecznym Roberta Kempińskiego i Janusza Ślączki zająć piątą pozycję. Na taki dorobek złożyło się sześć zwycięstw i dwa remisy. Również sześciokrotnie trzeba było przełknąć gorycz porażki.

W nowym sezonie GKM nie będzie mógł skorzystać ze swojego lidera i jednego z najskuteczniejszych zawodników rozgrywek, czyli Norberta Krakowiaka.

Klub z niektórymi zawodnikami do 24. roku życia zdecydował się pożegnać. Szansę w sezonie 2023 otrzyma dwóch Duńczyków - Nicklas Aagaard i Chris Waennerstroem oraz Brytyjczyk Jason Edwards. Zagraniczną formację uzupełnią trzy nowe nazwiska w kadrze.

ZOBACZ Jego negocjacje z GKM-em były bardzo szybkie. Wszystko przez specyficzną sytuację

Pierwszym jest kolejny reprezentant kraju Hamleta, czyli kończący w przyszłym sezonie wiek juniora - Patrick Baek. Duńczyk nie jest znanym w Polsce zawodnikiem. W sezonie 2022 miał bronić barw drugoligowego Wolfe Wittstock, ale klub nie otrzymał licencji i szansa dla 20-latka przepadła. W tegorocznym finale MIM Danii zajął dopiero dziesiąte miejsce.

Drugą nową postacią wśród Gołębi został Jacob Hook (więcej na temat zawodnika TUTAJ). Australijczyk również w kolejnym sezonie po raz ostatni sprawdzi się dla tle juniorów, a wielu jego potencjał porównuje do samego Darcy'ego Warda. Na razie Hookowi nie idzie tak okazale, jak jego rodakowi, ale Jason Doyle też dosyć późno zaczął osiągać dobre wyniki, a ostatecznie został mistrzem świata. Kilka dni temu 20-latek zajął 4. miejsce w finale MIM Australii.

Trzecim, a zarazem ostatnim nowym nabytkiem jest Ben Ernst. Niemiec ostatni sezon spędził w Budmax-Stal Polonii Piła, ale w drugiej lidze nie wykazał swoich umiejętności, a z czasem całkowicie wypadł ze składu. Uznawany za wielki talent żużlowiec na razie nie potrafi się przebić, więc szansą ma być dla niego U24 Ekstraliga.

Oprócz obcokrajowców w kadrze widnieje liczna grupa młodzieżowców z Kacprem Pludrą na czele. Dwóch z nich - Kevin Małkiewicz i Jan Przanowski dopiero pod koniec sezonu będą mogli zadebiutować. W odwodzie pozostanie również Konrad Pawłowski, który na wiosnę powinien ubiegać się o certyfikat żużlowy. Jednak i on na ewentualne starty w U24 Ekstralidze poczeka do połowy lipca.

Kadra GKM-u Grudziądz na rozgrywki U24 Ekstraligi:
Nicklas Aagaard (Dania)
Patrick Baek (Dania)
Jason Edwards (Wielka Brytania)
Ben Ernst (Niemcy)
Jacob Hook (Australia)
Oliwier Kaźmierski
Kacper Łobodziński
Kevin Małkiewicz - od 03.08
Seweryn Orgacki
Kacper Pludra
Jan Przanowski - od 10.09
Wiktor Rafalski
Chris Waennerstroem (Dania)
Kacper Warduliński

Czytaj także:
Kocha ścigać się na żużlu, choć ten jest dla niego niczym rollercoaster
Skończył studia i jest gotów na nowe wyzwania

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy kojarzysz osobę Jacoba Hooka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×