Żużel. Co to był za wyścig! Kapitalne ściganie w Manchesterze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / FIM Speedway Grand Prix / Na zdjęciu: wyścig 14. SoN 2021
Facebook / FIM Speedway Grand Prix / Na zdjęciu: wyścig 14. SoN 2021

Tor w Manchesterze sprzyja walce i odbywa się tam wiele interesujących wyścigów. Do jednego z nich doszło w trakcie finału Speedway of Nations w 2021 roku. Fantastyczną walkę stoczyli Australijczycy i Duńczycy.

W sezonie 2021 finał Speedway of Nations odbywał się na National Speedway Stadium w Manchesterze. Rywalizacja toczyła się przez dwa dni.

W wyścigu czternastym pierwszego dnia zmagań doszło do pojedynku z udziałem reprezentacji Australii i Danii. Pod taśmą ustawili się Leon Madsen, Jason Doyle, Mikkel Michelsen i Max Fricke.

Zwiastowało to duże emocje i kibice nie mogli być rozczarowani. Już od startu cała czwórka podążała blisko siebie.

Jason Doyle na moment przeszedł z czwartego na drugie miejsce, aby po chwili znów znaleźć się na końcu stawki. Na czwartym okrążeniu Leon Madsen pokonał Maxa Fricke'a, a na ostatnich metrach Australijczyka minął jeszcze Mikkel Michelsen i "Kangury" wygrały 7:2.

Speedway of Nations w Manchesterze zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Wielkiej Brytanii, która w biegu finałowym pokonała 5:4 Polaków. Na najniższym stopniu podium stanęli Duńczycy, a Australijczycy byli czwarci.

ZOBACZ Bartosz Zmarzlik mówi o ostatnich dniach w Stali. To było dla niego kluczowe

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Jak oceniasz formułę Speedway of Nations?