Żużel. Jason Doyle wygrał trzy rundy, ale to Jack Holder został nowym mistrzem Australii!

Jack Holder wygrał w środę w Brisbane czwartą, ostatnią rundę Indywidualnych Mistrzostw Australii i zdobył złoty medal! Dotychczasowy lider, Jason Doyle, tym razem nie awansował do finału i skończył rywalizację ze srebrem.

Wojciech Ogonowski
Na zdjęciu od lewej: Jason Doyle, Jack Holder, Max Fricke i Rohan Tungate WP SportoweFakty / Marcin Musiał / Na zdjęciu od lewej: Jason Doyle, Jack Holder, Max Fricke i Rohan Tungate
Jason Doyle słabo zaczął zawody w Brisbane i mimo że miał 3 punkty przewagi nad Jackiem Holderem, to ten szybko odrobił straty do rywala.

Druga część rundy zasadniczej dla mistrza świata z 2017 roku była już lepsza, wykorzystał fakt jazdy w słabiej obsadzonych biegach i po 20 wyścigach znowu miał przewagę w klasyfikacji generalnej, tym razem wynoszącą 2 "oczka".

W półfinale jednak Doyle pomylił się, nie awansował do finału, a Holder bezlitośnie to wykorzystał.

Brązowy medal zdobył Max Fricke, który zrehabilitował się za słaby występ w Kurri Kurri i dzięki wywalczeniu 17 punktów wyprzedził trzeciego dotąd Rohan Tungate'a. Dodajmy, że na początku grudnia to Fricke został mistrzem Australii, kiedy rywalizowano w ramach zaległego czempionatu za sezony 2021/2022.

Cieszący się z mistrzostwa Jack Holder (fot. Marcin Musiał) Cieszący się z mistrzostwa Jack Holder (fot. Marcin Musiał)

Warto wspomnieć o wydarzeniu, do którego doszło po 20. biegu. Na torze doszło do bójki Rohana Tungate'a i Jacka Holdera. Żużlowcy zeszli z motocykli, w ruch poszły pięści. Każdy dostał cios w kask. Awanturnicy w końcu zostali rozdzieleni, m.in. za sprawą brata Jacka Holdera - Chrisa.

Po zawodach Holder i Tungate już normalnie rozmawiali ze sobą (fot. Marcin Musiał) Po zawodach Holder i Tungate już normalnie rozmawiali ze sobą (fot. Marcin Musiał)