Żużel. Abramczyk Polonia zdecyduje się na transfer?! Prezes zabrał głos

ZOOleszcz GKM Grudziądz ma nadwyżkę zawodników, bo polski paszport otrzymał Wadim Tarasienko. W środowisku żużlowym krążą plotki, że sytuację będzie chciała wykorzystać Abramczyk Polonia. Jerzy Kanclerz rozwiewa jednak wątpliwości.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
zawodnicy Abramczyk Polonii i Jerzy Kanclerz WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: zawodnicy Abramczyk Polonii i Jerzy Kanclerz
Bydgoszczanie w sezonie 2023 będą jednym z faworytów ligi, aczkolwiek eksperci dają im mniejsze szanse na awans niż Stelmetowi Falubazowi Zielona Góra. To mogłoby się zmienić, gdyby Abramczyk Polonia sięgnęła po któregoś z żużlowców ZOOleszcz GKM-u. A teraz otwiera się na to szans, bo po otrzymaniu polskiego paszportu przez Wadima Tarasienkę w kadrze grudziądzkiego klubu panuje duży ścisk.

Okazuje się jednak, że w Bydgoszczy tematu wzmocnień nie ma. I jeszcze długo go nie będzie. - Nie ma takiego tematu. Nasz skład jest zamknięty. Dodatkowy zawodnik wprowadziłby teraz kiepską atmosferę. Taka rywalizacja byłaby czymś złym. Na dziś mówię nie, a to oznacza, że do startu sezonu nic się nie wydarzy. Taka myśl na pewno nie przejdzie mi przez głowę również w pierwszych kolejkach sezonu - mówi nam prezes Jerzy Kanclerz.

Polonia nie wyklucza wprawdzie, że z czasem zainteresuje się którymś z zawodników GKM-u, ale jednocześnie prezes podkreśla, że najpierw szanse otrzymają żużlowcy, którzy zostali już zakontraktowani. - A co będzie później? Tego nie wie nikt, bo życie pisze różne scenariusze. W żużlu są przecież kontuzje, a poza tym wszystko i tak rozstrzyga się w fazie play-off. A do tego mnóstwo czasu. Może zdarzyć się też tak, że ktoś sięgnie wcześniej po któregoś z zawodników GKM-u i tematu nie będzie - zauważa Kanclerz.

Prezes dodaje również, że bydgoszczanie już teraz są dobrze zabezpieczeni, gdyby w zespole zdarzyła się kontuzja. - Przypominam również, że już teraz jesteśmy zabezpieczeni. Mamy dodatkowego zawodnika, którym jest Benjamin Basso. Wbrew temu, co wypisywali znawcy żużla na jednym z portali internetowych, on będzie mógł zastępować innych żużlowców z wyjątkiem Szymona Szlauderbacha - podsumowuje.

Zobacz także:
Wadim Tarasienko otrzymał polski paszport
Klub traci prawo do nazwy

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×