Żużel. Dlaczego Pawlicki odszedł z Fogo Unii i co dalej z Kudriaszowem? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sonia Kaps / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow
WP SportoweFakty / Sonia Kaps / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow
zdjęcie autora artykułu

W naszym Magazynie PGE Ekstraligi po raz pierwszy od dawna będzie okazja zobaczyć i posłuchać, co ma do powiedzenia Andriej Kudriaszow. Rosjanin zmaga się z rakiem skóry i walczy o zdrowie. W programie gościć będą też Piotr Pawlicki i Max Fricke.

Temat Andrieja Kudriaszowa poruszył całe żużlowe środowisko, które zwarło szyki i postanowiło wesprzeć Rosjanina po tym, jak w wywiadzie udzielonemu WP SportoweFakty wyjawił, iż zmaga się z rakiem skóry (rozmowę przeczytasz tutaj ->). Zawodnikowi grozi nawet amputacja nogi, ale dzięki odpowiedniej kuracji jest nadzieja na to, że uda się tego uniknąć.

Dla żużlowca zebrano już ponad 100 tysięcy złotych na terapię. O tym, jak zareagował na wsparcie jakie otrzymał, sam zainteresowany opowiedział nam już w kolejnym wywiadzie (odnośnik obok), ale jeszcze więcej opowie w czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi.

Rosjanin, który od lat mieszka w Polsce, przekaże też najświeższe informacje na temat swojego stanu zdrowia i samopoczucia. Szerzej odniesie się także do wiadomości, że wkrótce dołączyć powinna do niego jego siostra, która ma otrzymać wizę na wjazd do naszego kraju (zobacz szczegóły ->>). Kudriaszow potrzebuje jej pomocy nie tylko ze względu na wsparcie psychiczne. Ma on bowiem problemy z samodzielnym funkcjonowaniem.

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"

Ponadto w naszym programie rozmowa z Piotrem Pawlickim, który w nadchodzącym sezonie będzie zdobywać punkty dla Betard Sparty Wrocław. Poznamy kulisy jego przejścia do klubu ze stolicy Dolnego Śląska i dowiemy się, czy rzeczywiście wpływ na ten transfer miał m.in. Maciej Janowski, z którym Pawlicki utrzymuje dobre relacje.

Były już zawodnik Fogo Unii Leszno wyjawi również powody, które sprawiły, że zdecydował się opuścić macierzysty klub. Oceni też, co jego zdaniem sprawia, że Unia, która jeszcze niedawno była absolutnym hegemonem w PGE Ekstralidze, obecnie przechodzi kryzys. Frekwencja podczas domowych meczów ligowych nie jest w Lesznie zadowalająca. Miało to też swój wpływ na skład, jaki zbudowano na 2023 rok. Unię typuje się raczej w dolnych rejonach tabeli.

Piotr Pawlicki skomentuje też fakt utraty jednego ze swoich dotychczasowych głównych sponsorów - firmy Red Bull. Poza tym odniesie się do słów tunera Petera Johnsa, który w rozmowie z WP SportoweFakty zarzucił Pawlickiemu, że brakuje mu cierpliwości i zbyt często decyduje się na rotowanie sprzętem (tu znajdziesz szczegóły ->>).

Na zmiany przed nowym sezonem zdecydował się także nasz kolejny gość, Max Fricke. Australijczyk przeniósł się do ZOOleszcz GKM-u Grudziądz i opowie nam o tym, jakie oczekiwania wiąże z tym transferem. W drużynie z Grudziądza niepodzielnie rolę lidera pełni Nicki Pedersen i czy Australijczyk nie obawia się, że może dojść między nimi do jakichś nieporozumień?

Fricke wraca na ekstraligowe salony po roku startów na zapleczu w barwach Falubazu Zielona Góra. Czy stało się tak tylko dlatego, ponieważ z zielonogórskim klubem łączyła go ważna umowa (przed 2021 podpisał dwuletni kontrakt) i niejako nie miał innego wyjścia? Co z kolei zrobiłby w przypadku awansu Falubazu do PGE Ekstraligi?

26-letni reprezentant Australii opowie również o mistrzostwach w swoim kraju (zajął 3. miejsce) i o tym, jak wygląda oraz rozwija się speedway na Antypodach. Początek naszego magazynu w czwartek, 2 lutego, o godzinie 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty