Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

MSZ reaguje po naszej publikacji. Świetna wiadomość dla Rosjanina

Andriej Kudriaszow ma rozległego raka skóry. Rosjanin ma problemy z chodzeniem i potrzebuje wsparcia rodziny. Do tej pory ambasada Polski w Rosji blokowała przyjazd do naszego kraju jego siostry. Teraz powinno się to zmienić.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Andriej Kudriaszow WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow
Przypomnijmy, że Andriej Kudriaszow opowiedział o swojej dramatycznej sytuacji w rozmowie z WP SportoweFakty, którą opublikowaliśmy 21 stycznia. Rosjanin, który ma także polski paszport i od dawna mieszka w naszym kraju, przechodzi obecnie najtrudniejszy etap w swoim życiu. Diagnoza, którą usłyszał od lekarzy, doprowadziła do natychmiastowego zakończenia sportowej kariery.

31-latkowi grozi nawet amputacja nogi, choć żużlowiec wierzy, że przy odpowiednim leczeniu uda się jej uniknąć. Zawodnik potrzebuje wsparcia, którego udzieliło mu środowisko żużlowe. W zbiórce na portalu zrzutka.pl udział wzięło już ponad 1300 osób, które wpłaciły łącznie prawie 105 tysięcy złotych. Kudriaszow potrzebuje jednak także wsparcia rodziny, by mógł na co dzień funkcjonować. Z tym do tej pory był duży problem.

- Na pomoc ze strony rodziny nie mamy co liczyć, bo są Rosjanami, a nasi bliscy nie mają szans uzyskać wizy do Polski. Załatwiałem nawet specjalne dokumenty ze szpitala dla mojej siostry, która jest pielęgniarką, by przyjechała i pomogła mi w codziennym funkcjonowaniu i wsparła w walce z chorobą. Ambasada Polski w Rosji nie zgodziła się, by zrobić dla niej wyjątek. Rodzina nie może więc przyjechać i pomóc mi w najtrudniejszym momencie w życiu - mówił nam zawodnik.

W związku z tym skontaktowaliśmy się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i zapytaliśmy, dlaczego siostra Andrieja Kudriaszowa nie otrzymała wizy w tak szczególnej dla Rosjanina sytuacji. Wyjaśnień wprawdzie nie otrzymaliśmy, ale dla żużlowca mamy dobrą wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będzie mógł liczyć na pomoc rodziny.

- W chwili obecnej Konsul RP w Moskwie po otrzymaniu dodatkowych informacji oraz po ponownej analizie sytuacji, przyjmie wniosek wizowy od wnioskodawczyni - poinformowało nas Biuro Rzecznika Prasowego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

ZOBACZ Świącik szczerze o Drabiku. "Wykreował swoją osobowość". W tle kulisy transferu do Wrocławia


Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×