Żużel. Transfer Sajfutdinowa bez zgody FIM?!

Emil Sajfutdinow zawodnikiem Ipswich Witches - taka informacja obiegła media w piątkowy poranek. W duecie z Jasonem Doylem ma zagwarantować to pierwszy od 1998 roku tytuł mistrzów Anglii. Doszliśmy do informacji, że transfer odbył się bez zgody FIM!

Maciej Markowski
Maciej Markowski
Emil Sajfutdinow Facebook / speedwolfdebrecen / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
Sajfutdinow ma wrócić do ligi brytyjskiej po dwunastu latach przerwy. Wtedy startował w barwach Coventry Bees. Więcej o transferze TUTAJ.

Od razu pojawiły się spekulacje co do pozostałej dwójki żużlowców z polskim paszportem i potencjalnych szansach, by Artiom Łaguta i Wadim Tarasienko także mogli podpisać kontrakt z klubem angielskiej lub szwedzkiej ligi.

Łaguta i Tarasienko mają przecież swoją historię w klubie Vastervik Speedway. Jeździli tam bardzo solidnie, działacze byli z nich zadowoleni, na sezon 2022 przewidziano ich w składzie. W takim kontekście zapytaliśmy u źródła, czy taki transfer byłby możliwy oraz czy ogłoszenie kontraktu Emila Sajfutdinowa w Ipswich Witches jest formalnie zatwierdzone przez FIM.

Przejmująca deklaracja Kudriaszowa. Mówi o oddawaniu pieniędzy ze zbiórki i kosztach leczenia

Mikael Karlsson, szef komisji do spraw wyścigów torowych szwedzkiej federacji motocyklowej wypowiedział się w tej sprawie krótko, ale rzeczowo.

- Z informacji, które otrzymałem z FIM, trzech zawodników z polskim paszportem jest dopuszczonych do startów tylko w lidze polskiej.

Odpowiedź tę powtórzył nam dwukrotnie dla całej jasności sprawy. SVEMO nie przewiduje, by rosyjscy żużlowcy z polskim paszportem mogli zasilić jakikolwiek zespół Bauhaus-Ligan w sezonie 2023.

Trzeba zatem czekać na oficjalne komunikaty od międzynarodowej federacji motocyklowej, a słyszymy w środowisku, że zgoda dla Sajfutdinowa to kwestia kilku dni. Na razie jednak wszelkie formalności są poza jakimkolwiek wiążącym dokumentem.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×