Żużel. Czuć sezon! Sprawdź, kto w tym tygodniu odbył pierwsze treningi

Budzi się żużel z zimowego snu, o czym świadczyć może liczna grupa zawodników, która w ostatnich dniach kręciła treningowe kółka. Na tor wyjechali m.in. Bartosz Zmarzlik i Mikkel Michelsen, dwie gwiazdy PGE Ekstraligi.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
Fani czarnego sportu z dużą tęsknotą wypatrywali pierwszych treningów i zawodów z udziałem ich ulubieńców. Część kibiców mogła zadowolić się turniejami w Argentynie, Australii, czy w Stanach Zjednoczonych.

W lutym ruszyła liga francuska, a przed wyjazdem na zgrupowanie w Hiszpanii z domowym owalem zapoznali się po raz pierwszy w tym roku zawodnicy For Nature Solutions Apatora Toruń.

Kibice cały czas niecierpliwie wypatrywali w mediach społecznościowych pierwszych materiałów od tych, którym na co dzień będą kibicować. I musieli uzbroić się w cierpliwość, ale ta została nagrodzona. Doczekali się!

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Dudek, Holder i Ferdinand gośćmi Musiała

W czwartek mieliśmy pierwsze oznaki żużlowej wiosny. Zawarczały motocykle we włoskim Lonigo, francuskim Macon, a także i w... Ostrowie Wielkopolskim. Na obiekcie, który w przeszłości gościł turnieje Grand Prix wyjechali Mikkel Michelsen, Kajetan Kupiec (Włókniarz Częstochowa), Mateusz Świdnicki (Cellfast Wilki Krosno) oraz Lech Chlebowski (ROW Rybnik). Na północ od Lyonu udał się z kolei m.in. Jason Doyle.

W Ostrowie Wielkopolskim juniorzy skorzystali z nocnych przymrozków i kręcili kółka na twardym, ale zdatnym do jazdy mini torze u prezesa Waldemara Górskiego.

Piątek również upłynął nam pod znakiem treningowych okrążeń w Lonigo. Miały również zawarczeć motocykle w Chorwacji. Donji Kraljevec za punkt obrali m.in. Francis Gusts oraz Max Dilger, ale tam przegrali z warunkami atmosferycznymi. W efekcie pierwszy raz bramę parku maszyn otwarto dopiero na drugi dzień.

W sobotę do listy zawodników, którzy zaliczyli pierwszy w tym roku kontakt z żużlówką dopisaliśmy kolejnych żużlowców. W Gorican jeździli Anże Grmek (Texom Stal Rzeszów), Franciszek Karczewski oraz Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa), w Debreczynie reprezentanci H.Skrzydlewska Orła Łódź - Jakub Jamróg, Jakub Sroka i Aleksander Grygolec, a w Neuenknick Bastian Pedersen i Nicolai Heiselberg (obaj Apator Toruń) oraz Tim Soerensen (Start Gniezno). W niedzielę treningiem swojego zawodnika - Szymona Szlauderbacha pochwaliła się Abramczyk Polonia.

Na niemieckim owalu w ramach campu Region Varde Elitesport pojeździli również m.in. Norick Bloedorn, Michael Palm ToftTimo Lahti, czy Grzegorz Zengota.

Najważniejszą personą sobotnich treningów był jednak Bartosz Zmarzlik. Reprezentant Polski udał się do Włoch, gdzie dołączył m.in. do Mikkela Michelsena i był największą gwiazdą treningów w Lonigo. To właśnie specjalnie dla niego przyszło wielu fanów, by zobaczyć w akcji mistrza świata. Ten na co dzień nie obiera takich rejonów. Nic dziwnego, że sam klub mocno promował przyjazd Zmarzlika na ich owal.
Czytaj także: W marcu czeka nas dużo żużla. Sprawdź przedsezonowy rozkład jazdy To był dla niego szok, co zrobił Woffinden!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy czujesz głód żużla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×