Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Pierwszy raz Thomsena. Jak wypadnie w PGE IMME im. Zenona Plecha?

Wśród szesnastu zawodników, którzy już 1 kwietnia wezmą udział w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im Z. Plecha, jest tylko jeden debiutant. To zawodnik ebut.pl Stali Gorzów - Anders Thomsen.

WO
Anders Thomsen Materiały prasowe / Radek RKLY Kalina / Na zdjęciu: Anders Thomsen
Za Duńczykiem jeden z najlepszych sezonów w karierze. Czy pójdzie za ciosem? Do tej pory Anders Thomsen mógł tylko w telewizji podziwiać walkę swoich kolegów podczas PGE IMME im. Zenona Plecha. Jednak za Duńczykiem najlepszy sezon w swojej karierze, który zaowocował nominacją do występu w Toruniu - czytamy na speedwayekstraliga.pl.

W ubiegłym roku 29-latek zakończył zmagania PGE Ekstraligi ze średnią biegopunktową 2,046, co dało mu dziesiąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej najlepszych zawodników. Z kolei razem ze Stalą Gorzów cieszył się ze srebrnych medali, mimo że nie wystąpił w finałowych starciach ze względu na poważną kontuzję.

- Anders Thomsen to zawodnik ze światowej czołówki. Pamiętamy jednak jego fatalną kontuzję, która wyeliminowała go z końcówki sezonu i walki o złoty medal, który był w zasięgu Stali Gorzów. Czego można się po Andersie spodziewać? Na pewno będzie chciał szybko wrócić na właściwe tory i ścigać się o najwyższe cele - uważa dziennikarka Julia Pożarlik.

ZOBACZ WIDEO Zapowiedź PGE IMME im. Zenona Plecha w Toruniu

- Trudno stwierdzić, które miejsce zajmie Thomsen, bo to jego pierwszy udział w tej imprezie, ale myślę, że znajdzie się w czołowej dziesiątce. To bardzo pozytywnie nastawiony, waleczny i ambitny zawodnik. Czy ma słabą stronę? Jedynie fakt, że kontuzja może się w pewnym momencie zacząć odzywać, co wpłynie na jego dyspozycję - dodaje Pożarlik.

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane są na 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30. Bilety dostępne są na stronie kstorun.kupbilety.pl.

Zobacz także:
Matej Zagar przyjedzie do Łodzi na casting. Władze Orła biorą transfer pod uwagę?
Kolejny mistrz świata w obsadzie. Znamy szesnastkę, która powalczy w Kryterium Asów

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×