Żużel. Potwierdził kontrakt z polskim klubem. "Zobaczymy, jak sobie poradzę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Petr Chlupac
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Petr Chlupac
zdjęcie autora artykułu

Dla Petra Chlupaca ten sezon będzie bardzo ważny, bo kończy on wiek młodzieżowca. Młody Czech wierzy, że będzie to rok przełomowy, w którym to będzie ważnym punktem drużyny w U24 Ekstralidze.

Petr Chlupac w minionym sezonie ścigał się w 2. Lidze Żużlowej w barwach OK Bedmet Kolejarzu Opole. Czech wystartował w 26 wyścigach, w których zdobył 25 punktów i bonusów.

Tylko dwa razy udało mu się minąć linię mety na pierwszej pozycji.

- Spodziewałem się lepszych występów, ale niestety wyszło źle. Miałem tak naprawdę szczęście tylko raz i to w Daugavpils, gdzie tego się kompletnie nie spodziewałem - powiedział Czech w rozmowie z magazynem Speedwaya-Z.cz.

Próżno szukać nazwiska Chlupaca wśród klubów polskich lig żużlowych. 21-latek zdradził jednak, że w sezonie 2023 będzie ścigał się w U-24 Ekstralidze w barwach KS Toruń U-24.

- Zobaczymy, jak sobie poradzę. Dobrze byłoby zacząć tam dobrze i złapać potem angaż w innej lidze. Nie planuję jednak tak z wyprzedzeniem, wolę być miło zaskoczony postawą - dodał.

Reprezentanta Czech na pewno będziemy oglądać w Speedway Bundeslidze, gdzie parafował kontrakt z MC Guestrow. Wie, że przed nim ważny sezon, bo ostatni w gronie młodzieżowców.

Czytaj także: Marzy mu się Grand Prix w rodzinnym miasteczku Paweł Staszek z propozycją od uczestnika Grand Prix

Źródło artykułu: WP SportoweFakty