Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Będzie kolejny turniej upamiętniający wielkiego żużlowca. Duże talenty przyjadą do Gdańska

Na 30 czerwca zaplanowana jest kolejna edycja turnieju Golden Boy Trophy. Ponownie zawodnicy z Polski oraz najlepsi europejscy miniżużlowcy będą walczyć na gdańskim minitorze o Puchar Zenona Plecha.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
zawodnicy podczas Orlen Golden Boy Trophy 2022 WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: zawodnicy podczas Orlen Golden Boy Trophy 2022
Turniej ponownie organizuje Krystian Plech, syn śp. Zenona Plecha, który w tym roku będzie też poprzez Akademię Sportu Wybrzeże, prowadził szkolenie na gdańskim minitorze. Były medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata po karierze szkolił młodzież i oddawał jej swoje serce.

- Tata był mocno zżyty z miastem Gdańsk i stadionem Wybrzeża, a po karierze z małym obiektem, gdzie prowadził Fundację Zenona Plecha i szkółkę, to tu zimą organizował lodowiska dla lokalnej społeczności. Odkąd nie ma taty wśród nas nie wyobrażaliśmy sobie, by miało nie być turnieju w Gdańsku, który go upamiętni. Tata zostawił tu dużo serca i zdrowia, ale też czerpał dużo frajdy i uśmiechu, gdy widział postępy dzieciaków czy czuł wdzięczność lokalnej społeczności na ślizgawce - powiedział Krystian Plech.

Do rywalizacji przystąpią miniżużlowcy z całej Europy. - Chcemy, by było jak najwięcej zawodników z Polski, by mogli się rozwijać. Z roku na rok nasi zawodnicy stawiają czoła najlepszym. W zeszłym roku Maksymilian Pawełczak i Maksymilian Kostera zajęli drugie i trzecie miejsce, więc Polacy coraz lepiej radzą sobie w doborowej stawce. Chcemy, by przyjechały legendy sportu żużlowego, z którymi tata dobrze żył oraz legendy, które z sentymentem wspominają Gdańsk. Chcemy, by gwiazdy były do dyspozycji, by można było zobaczyć replikę kombinezonu Zenona Plecha i motocykle z dawnych lat. Szykujemy dużo atrakcji dla gdańskich kibiców i fanów sportu żużlowego. Cieszymy się, że to wydarzenie wpisało się w kalendarz. Czas płynie nieubłaganie, to będzie już trzecia edycja turnieju - dodał organizator Golden Boy Trophy.

Oprócz turnieju głównego, zaplanowane są też inne aktywności dla młodzieży. - Dziękuję bardzo włodarzom miasta Gdańska oraz sponsorom. Liczę, że dzięki nim zrobimy wydarzenie, jakiego w miniżużlu nie ma. To, jak wielkim zainteresowaniem z całej Europy się cieszy nas buduje, bo chcemy by dzieciaki przeżywały to w wyjątkowy sposób. Koszty organizacji są spore, bo zależy nam na odpowiedniej oprawie i z troską podchodzimy do każdego detalu, ale wierzymy że będzie to małe Grand Prix. Uśmiech dzieciaków, nagrody dla nich sprawiają, że jest dla kogo robić. Tata najbardziej by się cieszył właśnie z tych uśmiechów - podsumował Krystian Plech.

Zobacz także:
Nicki Pedersen ponownie w PGE IMME im Z. Plecha. Czy po kontuzji wróci jeszcze silniejszy?
Chris Holder znów w mistrzowskim gronie. Powrót na Motoarenę z przytupem?

ZOBACZ WIDEO: Postawił sprawę jasno: gdyby nie wrócił zakończyłby karierę. Teraz mówi o powodach
Czy organizacja tego typu wydarzeń to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×