Żużel. Były zawodnik Polonii górą w Bakersfield. Pech Maxa Rumla

Zwycięstwem Broca Nicola zakończyły się zawody o miano króla toru w Bakersfield. Podium rywalizacji uzupełnili Slater Lightcap i Louie Mersaroli, a o wielkim pechu może mówić Max Ruml. 26-latek prowadził w finale, ale nie ukończył wyścigu.

Mateusz Kozanecki
Broc Nicol WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Broc Nicol
Po blisko dwóch miesiącach przerwy żużel powrócił na 189-metrowy tor w kalifornijskim Bakersfield. W zawodach dywizji 1 wystąpiło 16 zawodników, wśród których nie zabrakło ścisłej czołówki.

Runda zasadnicza składała się z trzech serii startów. Następnie czołowa ósemka trafiła do półfinałów. Jedynym niepokonanym w pierwszym etapie był Louie Mersaroli. 27-latek ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

W finale A Max Ruml świetnie wystartował, a tuż za jego plecami znajdował się Broc Nicol. Pod koniec drugiego okrążenia motocykl Rumla zdefektował i tym samym w zawodach wygrał Nicol, przed Slaterem Lightcapem i wspomnianym Mersarolim.

Tylko w finale B wystąpił Billy Janniro. 11-krotny mistrz Stanów Zjednoczonych został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Kolejne zawody w Bakersfield odbędą się dopiero 24 czerwca. Przeprowadzona zostanie wtedy inauguracyjna runda mistrzostw kraju.

Klasyfikacja (za: speedwaybikes.com)