KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nalot Aniołów na Wolne Miasto, czyli sezon nad Motławą czas zacząć

W sobotę o godzinie 15:00 zostanie rozegrany mecz sparingowy pomiędzy Lotosem Gdańsk, a Unibaxem Toruń. Spotkanie to zapowiada się ekscytująco, gdyż zespoły pojadą w silnych składach. Pierwszy sparing obu drużyn w sezonie powinien dostarczyć kibicom wielu emocji.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

- Na tą chwilę chłopcy są dobrze przygotowani do jutrzejszego sparingu. Uważam, że są na tyle przygotowani technicznie, że mogą rywalizować. Jeśli chodzi o sprzęt, to na sparingu jest on zupełnie inny, niż na treningu, do tego dochodzą emocje. Oby te ustawienia były właściwe - powiedział menadżer Lotosu, Robert Sawina. W sobotę kibice zobaczą trzech nowych zawodników gdańskiego klubu - Magnusa Zetterstroema, Renata Gafurova i Tobiasa Kronera. Nie zabraknie również wychowanków. Na tor wyjadą najprawdopodobniej Cyprian Szymko i Damian Sperz. Szczególnie ten pierwszy spisywał się na pierwszych treningach nadspodziewanie dobrze. Co sądzi menadżer klubu o wychowankach Wybrzeża? Jeszcze wiele pracy przed nimi. Mam nadzieję, że będą wytrwale dążyć do doskonałości i w krótkim czasie dochowamy się juniora, który będzie rywalizował ze swoimi rówieśnikami w Polsce - powiedział.

W składzie Unibaxu Toruń, jednego z głównych faworytów do wygrania Ekstraligi zabraknie najprawdopodobniej uczestnika cyklu Grand Prix, Hansa Andersena i drugiego z pozyskanych z Wrocławia zawodników - Chrisa Holdera. Awizowany skład zespołu z Grodu Kopernika przedstawia się i tak imponująco. Seniorski skład, w którym gdańscy kibice będą najbardziej wypatrywać byłego zawodnika Wybrzeża - Roberta Kościechy, wsparty Ryanem Sullivanem wygląda imponująco. Gdański tor jednak od zawsze mocno sprzyjał gospodarzom i kibice na pewno będą oglądać ciekawe widowisko. Pamiętajmy jednak, że to tylko sparing i nie wynik jest najważniejszy.

Sportowe Fakty już teraz zapraszają na relację LIVE z tego meczu.

Przypuszczalne składy:

Lotos Gdańsk
9. Tomasz Chrzanowski
10. Krzysztof Jabłoński
11. Magnus Zetterstroem
12. Renat Gafurov
13. Bjarne Pedersen
14. Billy Forsberg
15. Andriej Karpov
16. Tobias Kroner
R1. Cyprian Szymko
R2. Damian Sperz

Unibax Toruń:
1. Wiesław Jaguś
2. Adrian Miedziński
3. Karol Ząbik
4. Robert Kościecha
5. Ryan Sullivan
6. Damian Celmer
7. Adam Wiśniewski

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×