Żużel. Popełnili poważny błąd, którego nie naprawili. Zawodnicy pozbawieni szansy walki o tytuł!

Nie milkną echa wielkiego błędu, jaki popełniła duńska federacja i przez który zawodnicy stracili szansę walki o medale mistrzostw kraju. Niestety, ale kolejna decyzja nie działa na korzyść działaczy.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Mikkel Michelsen WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen
Nie milknie sprawa tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Danii. Przypomnijmy, że 18 maja miał się odbyć półfinał, ale błąd działaczy sprawił, że w turnieju nie mogliby wystartować wszyscy nominowani żużlowcy. Dlaczego? Powodem tego jest fakt, że federacja nie zgłosiła zawodów do Kalendarza Lig Międzynarodowych. W efekcie w tym samym terminie przewidziano mecze ligi brytyjskiej, w których startowali również Duńczycy.

Zawodnicy byli w kropce. Rezygnacja z jazdy w Wielkiej Brytanii niosła ze sobą konsekwencje w postaci zawieszeń i straty angażów. Z kolei odpuszczenie mistrzostw kraju, to brak szansy na zostanie numerem jeden w ojczyźnie.

Ostatecznie federacja Danmarks Motor Union postanowiła odwołać turniej i znaleźć rozwiązanie. Rozważano m.in. nowy termin, ale z racji, że finał odbędzie się już 21 czerwca, to nie udało się znaleźć daty, która umożliwiłaby żużlowcom na torze wywalczyć sobie przepustki. Rozmawiano z trenerem kadry narodowej, którym jest Nicki Pedersen, były negocjacje z zawodnikami, ale nic nie przyniosło skutku.

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale

Efekt jest taki, że działacze... sami nominowali obsadę finału i odwołali półfinał całkowicie. Postanowiono, że stawkę uczestników stanowić będą ci, którzy byli nominowani do finału oraz półfinału, a także pięciu najlepszych zawodników turnieju ćwierćfinałowego.

"Jesteśmy zasmuceni sytuacją zawodników, którzy nie mają możliwości dotarcia do finału oraz sytuacją klubu z Outrup, który w trakcie półfinału planował jubileusz 50-lecia klubu. Będziemy czynić starania, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości" - napisano w oświadczeniu.

Ponadto Komisja Sportu prowadziła dialog z trenerem kadry narodowej i niektórymi zawodnikami, którzy mieli wziąć udział w półfinale w sprawie różnych rozwiązań.
Komisja Sportu jest oczywiście zasmucona sytuacją żużlowców, którzy w ten sposób nie mają możliwości dotarcia do finału oraz oczywiście klubu żużlowego Outrup, który zaplanował uczczenie ich 50. rocznica w półfinale. Jednocześnie Komisja Sportu dowiedziała się również, jak można uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Lista zawodników nominowanych do IM Danii:
Zawodnicy rozstawieni w finale
Rasmus Jensen
Kenneth Bjerre
Anders Thomsen
Leon Madsen
Mikkel Michelsen

Zawodnicy rozstawieni w półfinale
Niels Kristian Iversen
Andreas Lyager
Michael Jepsen Jensen
Frederik Jakobsen
Rene Bach
Jonas Jeppesen

Zawodnicy z ćwierćfinału
Peter Kildemand
Benjamin Basso
Nicolai Klindt
Patrick Hansen
Mads Hansen

Reezrwa toru
Jonas Seifert-Salk
Kenneth Kruse Hansen

Czytaj także:
Sawina wskazał, co trzeba zrobić, by wygrywać w Częstochowie
Fatalny wynik testu przed rundą Grand Prix. Zawodnicy odmówili jazdy!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy uważasz decyzję DMU za kuriozalną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×