Żużel. Marek Cieślak zaskoczy Falubaz? Takiego zagrania nikt się nie spodziewał

Enea Falubaz Zielona Góra jest wyraźnie rozpędzony. Lider 1. Ligi Żużlowej nie zaznał jeszcze porażki i jest również zdecydowanym faworytem pojedynku z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Czy podopieczni Marka Cieślaka zaskoczą zielonogórzan?

Artur Babicz
Artur Babicz
Marek Cieślak WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Marek Cieślak
Powiedzieć, że Enea Falubaz Zielona Góra jest faworytem starcia z H.Skrzydlewska Orłem Łódź to jakby nie powiedzieć nic. W minioną niedzielę obie ekipy miały okazję mierzyć się w Łodzi i wówczas lider 1. Ligi Żużlowej wygrał 55:35. Teraz teoretycznie zwycięstwo powinno przyjść im jeszcze łatwiej, bowiem mecz odbędzie się na ich torze.

Wiele wskazuje na to, że zielonogórzanie w sobotę wystąpią w identycznym zestawieniu jak kilka dni temu. Zresztą nie można było oczekiwać żadnych zmian. Liderzy spisali się bardzo dobrze, a wracający po kontuzji Luke Becker pokazał, iż ma potencjał na jednego z najlepszych zawodników U24 na tym poziomie rozgrywkowym. Jedynie zdecydowanie poniżej oczekiwań spisał się Dawid Rempała, ale mimo wszystko na ten moment trudno znaleźć lepszą alternatywę dla wychowanka Unii Tarnów.

Natomiast na pokerową zagrywkę zdecydował się Marek Cieślak. Wszystko za sprawą odsunięcia od awizowanego składu... Jakuba Jamroga. To zawodnik z najlepszą średnią biegopunktową w zespole, a do tego wywalczył on najwięcej punktów w minionym starciu z Enea Falubazem. Teraz jego miejsce zajął Timo Lahti, a w zestawieniu znalazł się również Rune Holta. Wiele jednak wskazuje, iż były trener reprezentacji Polski szykuje roszadę, która ma zaskoczyć gospodarzy. Czy to się powiedzie? Urwanie chociażby punktu byłoby tutaj wielką niespodzianką.

Starcie Enea Falubaz Zielona Góra - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź zaplanowano na sobotę, 3 czerwca, o godzinie 16:30. Darmowa relacja LIVE odbędzie się na WP SportoweFakty. Natomiast transmisja telewizyjna została zaplanowana na Canal+ Sport 5.

Awizowane składy:

Enea Falubaz Zielona Góra
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Luke Becker
13. Krzysztof Buczkowski
14. Dawid Rempała
15. Michał Curzytek

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
1. Timo Lahti
2. Rune Holta
3. Tomasz Gapiński
4. Mateusz Tonder
5. Niels Kristian Iversen
6. Mateusz Dul
7. Aleksander Grygolec

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Łukasz Izak
Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski
Termin spotkania: sobota, 3 czerwca, godz. 16:30

Zobacz także: Prezes Włókniarza komentuje ucieczkę Drabika
Zobacz także: To klucz do sukcesu Woffindena?

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy H.Skrzydlewska Orzeł Łódź zdobędzie w Zielonej Górze min. 30 punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×