Żużel. Wybrzeże ma nowego zawodnika. Niespodziewany ruch gdańszczan

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zdecydowała się na wypożyczenie nowego polskiego zawodnika. Do zespołu zgłoszony został 21-letni Oskar Kołak, który miał podpisany kontrakt z Betard Spartą.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Oskar Kołak na torze w Rawiczu Materiały prasowe / Miłosz Kaczmarek / AKŻ Speedway Ostrów / Oskar Kołak na torze w Rawiczu
W ostatnim spotkaniu w Bydgoszczy do prezentacji nie wyszedł Norbert Kościuch, który zgłosił uraz dłoni. Jak udało nam się dowiedzieć, po ostatnim spotkaniu w Poznaniu gdańszczanie zdecydowali się na koncepcję składu, który był kontraktowany przed sezonem - z Keynanem Rew i Madsem Hansenem jeżdżącymi od początku meczu. Kościuch więc i tak byłby zastępowany w spotkaniu z Abramczyk Polonią od pierwszego biegu.

Zdunek Wybrzeże miało dwóch polskich juniorów, którzy skończyli 16 lat, ale na rozgrywki U-24 wypożyczyło Mateusza Łopuskiego, który objeżdża się w barwach zespołu z Wrocławia, a w DMPJ reprezentuje macierzysty zespół. Do Abramczyk Polonii wypożyczony został Jakub Kowalski, natomiast Eryk Kamiński dopiero w przyszłym roku będzie obchodził szesnaste urodziny. Gdańszczanie byli więc "na musiku", gdyż nie mieli czwartego polskiego zawodnika w kadrze uprawnionego do jazdy w lidze.

Do składu Zdunek Wybrzeża wypożyczony został Oskar Kołak, którego kariera wygląda dość osobliwie. Pochodzi on z Leszna, jednak licencję żużlową zdawał w Orle Łódź, gdzie udał się wraz z ówczesnym trenerem łódzkiej drużyny, Adamem Skórnickim. Po dwóch latach treningów, we wrześniu 2021 roku zdał egzamin na licencję żużlową.

Na sezon 2022 został on następnie wypożyczony do Metalika Recycling Kolejarza Rawicz, jednak nie odjechał żadnego biegu. Przed sezonem podpisał umowę z Betard Spartą Wrocław, gdzie również nie występuje w żadnych rozgrywkach. Zdunek Wybrzeże jest więc piątym klubem zawodnika, który nie przejechał jeszcze biegu w oficjalnych zawodach.

Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, trudno oczekiwać że będzie w stanie punktować w 1. Lidze Żużlowej. Zdunek Wybrzeże może skorzystać z jego usług jednak na kilka sposobów - może być wpisany do programu jako senior, wówczas będzie go mógł zastępować zawodnik U-23 lub któryś z podstawowych młodzieżowców. Do tego w razie potrzeby może uzupełnić skład gdańszczan w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Czas pokaże czy na zakończenie wieku juniora będzie mu dane odjechać oficjalny wyścig w zawodach.

Czytaj także: 
Wybrzeże musi zacząć punktować u siebie
Osłabienie PSŻ-u

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy ściągnięcie kolejnego polskiego zawodnika to dobry ruch Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×