Żużlowa środa. Debiut brązowego medalisty SGP3. Polacy w Danii i Szwecji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Antoni Kawczyński
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Antoni Kawczyński
zdjęcie autora artykułu

W środę na żużlowych torach będzie działo się dużo. Rozegranych zostanie pięć turniejów w ramach DMPJ oraz kolejne spotkania w duńskiej SpeedwayLigaen. Nadrobione zostaną też zaległości w Szwecji.

[tag=10785]

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów[/tag]  Grupa E - Wrocław, godz. 11:30

To będzie już trzecia runda w rywalizacji w tej grupie. Po dwóch turniejach nieco niespodziewanie juniorzy ROW-u Rybnik, którzy mają na swoim koncie sześć punktów, ale we Wrocławiu się nie pojawią ze względu na pauzę. To będą chcieli wykorzystać zawodnicy Włókniarza, Orła i Sparty, którzy tracą do rybniczan dwa oczka. Różnica jest taka, że Sparta startowała już dwukrotnie, a Lwy i pierwszoligowiec mają już pauzę za sobą.

Turniej rozpocznie się bardzo wcześnie, bo jeszcze przed południem.

Grupa A - Lublin, godz. 16:00

Przy Alejach Zygmuntowskich spotkają się ekipy z południowego wschodu. Pierwszy turniej na torze w Tarnowie padł łupem Orlen Cellfast Wilków, które będą bronić fotela lidera.

Grupa C - Piła, godz. 16:00

To będzie bardzo ciekawa runda, bo w Grodzie Staszica, a pilska Polonia w dwóch pierwszych rundach nie wystawiła do walki nawet jednego zawodnika. W środę ma być skład, co zapowiadał wiceprezes klubu. Nieoficjalnie dwóch zawodników ma tam trafić z jednego z ekstraligowych klubów.

Grupa B - Gdańsk, godz. 16:30

Nad morzem spotka się młodzież z północy kraju, czyli gospodarze oraz trzy ekipy z kujawsko-pomorskiego. Na pewno oczy wielu fanów będą skierowane na toruńską ekipę, bowiem debiut w klasie 500cc zaliczy brązowy medalista SGP3 - Antoni Kawczyński, a uczyni to na doskonale znanym sobie torze, bo na tym, na którym się wychował.

Grupa D - Ostrów Wlkp., godz. 17

Ostatnia młodzieżowa runda odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Faworyt jest jeden i będzie to Arged Malesa Ostrów, której porażka przed własną publicznością będzie bardzo dużą niespodzianką. Zagrozić im może jednak Fogo Unia Leszno z trzecim obecnie zawodnikiem cyklu SGP2 - Damianem Ratajczakiem na czele.

*** Bauhaus-Ligan  Lejonen Gislaved vs. Kumla Indianerna, godz. 19

W środę nadrobione zostaną zaległości w ramach szwedzkiej Bauhaus-Ligan. W Gislaved miejscowe Lwy podejmą Kumla Indianernę, a na torze powinniśmy ujrzeć pięciu reprezentantów naszego kraju - trzech po stronie gospodarzy (Mateusz Cierniak, Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik) i dwóch w teamie spod znaku Indian - Szymona Woźniaka i Krzysztofa Buczkowskiego.

Lejonen: 1. Jarosław Hampel, 2. Mateusz Cierniak, 3. Jan Kvech, 4. Bartosz Zmarzlik, 5. Oliver Berntzon, 6. Casper Henriksson, 7. Peter Ljung

Indianerna: 1. Szymon Woźniak, 2. Rohan Tungate, 3. Krzysztof Buczkowski, 4. Max Fricke, 5. Jason Doyle, 6. Gustav Grahn, 7. Jonatan Grahn

*** SpeedwayLigaen Slangerup Speedway vs. Holsted Tigers, godz. 16:30

Trzecie w tabeli Tygrysy z Holsted udadzą się do Slangerup, co oznacza, że czeka nas mecz pod znakiem konfrontacji Mikkela Michelsena z Nickim Pedersenem i Rasmusem Jensenem. A warto wspomnieć, że Michelsen jest w tej chwili najskuteczniejszym zawodnikiem SpeedwayLigaen, z kolei jego najgroźniejsi rywale zajmują pozycje trzecią (Jensen) i piątą (Pedersen).

Slangerup: Mikkel Michelsen, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Jonas Seifert-Salk, 4. Kenneth Kruse Hansen, 5. William Drejer

Holsted: 1. Nicki Pedersen, 2. Rasmus Jensen, 3. Rene Bach, 4. Kevin J. Pedersen, 5. Bastian Pedersen

Esbjerg Vikings vs. Team Fjelsted, godz. 16:30

Polskiego zawodnika zobaczymy w Esbjerg, gdzie outsider rozgrywek - Team Fjelsted z Norbertem Krakowiakiem w składzie pojedzie powalczyć z Wikingami. Faworytem są gospodarze, którzy desygnują swoje żelazne zestawienie w oparciu o doświadczenie Iversena i młodość Nielsena, Jeppesena i Breuma.

Esbjerg: 1. Niels K. Iversen, 2. Matias Nielsen, 3. Jonas Jeppesen, 4. Emil Breum, 5. Jonas Knudsen

Fjelsted: 1. Adam Ellis, 2. Peter Kildemand, 3. Norbert Krakowiak, 4. Hans Andersen, 5. Rasmus Pedersen

SES - Soenderjylland Elite Speedway vs. GSK Liga, godz. 17

To będzie hit środowego ścigania w lidze duńskiej, bowiem lider podejmie wicelidera! Obie ekipy na razie są najwyżej sklasyfikowane, ale zdecydowanie lepszy bilans ma drużyna z Vojens, która wygrała sześciokrotnie, a tylko raz wracała na tarczy. Zespół z Przemysławem Pawlickim w składzie już trzy razy uznawał wyższość rywali.

Vojens: 1. Mads Hansen, 2. Anders Thomsen, 3. Nicolai Klindt, 4. Ben Basso, 5. Jesper Knudsen

Grindsted: 1. Przemysław Pawlicki, 2. Kai Huckenbeck, 3. Kenneth Bjerre, 4. Patrick Hansen, 5. Esben Hjerrild

Czytaj także: Tego mu brakowało, kiedy był we Włókniarzu Tajemnicze słowa dotyczące Drabika i kadry narodowej

ZOBACZ WIDEO: Motor Lublin po sezonie wymieni nawierzchnię?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Antoni Kawczyński wywalczy w Gdańsku minimum 8 punktów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)