Hancock wybrał Piratów

Indywidualny Mistrz Świata z 1997 roku, Greg Hancock, znalazł sobie nowego pracodawcę w szwedzkiej Elitserien. 39-letni Amerykanin przeniósł się z Rospiggarny Hallstavik do Piraterny Motala.

Ziemowit Ochapski

"Herbie" w barwach Rospiggarny ścigał się przez 15 lat, ale ostatnimi czasy klub ten nie walczył o medale Drużynowych Mistrzostw Szwecji, wobec czego Hancock postanowił podpisać kontrakt z zespołem mającym większe ambicje. - Jestem niesłychanie szczęśliwy. Greg jest prawdopodobnie najlepszym na świecie zawodnikiem, który nie patrzy tylko na własny nos, ale stara się również pomagać kolegom z zespołu. Jest to po prostu jeździec, którego zawsze chciałem mieć u siebie - powiedział Stefan Andersson, menadżer Piraterny.

Sezon 2009 był fatalny dla Piratów, gdyż uplasowali się oni dopiero na przedostatnim miejscu w tabeli Elitserien, wyprzedzając tylko... Rospiggarnę. - To był tragiczny sezon, w którym zajęliśmy fatalną pozycję. Wciąż jednak mamy kilka wolnych miejsc w składzie na przyszłoroczne rozgrywki i mamy nadzieję, że przebudowana drużyna spisze się zdecydowanie lepiej niż tegoroczna - dodał Andersson.

Piraterna Motala w historii swojego istnienia nie zdobyła ani jednego medalu Drużynowych Mistrzostw Szwecji. W sezonie 2009 barwy Piratów reprezentowało 5 Polaków: Damian Baliński, Rafał Dobrucki, Robert Kościecha, Rafał Okoniewski oraz Wiesław Jaguś.