Żużel. Siódemka kolejki. Pieczątka Fricke'a na najlepszym sezonie w PGE Ekstralidze

Bliski perfekcji występ Maxa Fricke'a w ostatniej kolejce rundy zasadniczej potwierdził, że ma on za sobą najlepszy sezon w karierze w PGE Ekstralidze. Otwiera on siódemkę wspaniałych, w której nie mogło też zabraknąć m.in. Maksyma Drabika.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Max Fricke WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Max Fricke
Siódemka 14. kolejki PGE Ekstraligi:

Max Fricke (ZOOleszcz GKM Grudziądz) - 14 pkt. Trzeba przyznać, że okazał się najlepszym żużlowcem kolejki zamykającej podstawową część sezonu. Australijczyk otarł się o komplet na terenie wyżej notowanego zespołu i dzięki zdobytym punktom dobił do średniej biegowej 2,000. Oznacza to, że za nim zdecydowanie najlepszy indywidualnie sezon w karierze na poziomie polskiej elity.

Maksym Drabik (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 13 pkt. Miał godnego rywala w postaci Fricke'a, ale za to nie miał należytego wsparcia w kolegach, by Lwy mogły wygrać z GKM-em. Taki jego występ na pewno jest jednak budujący przed startem fazy pucharowej.

Artiom Łaguta (Betard Sparta Wrocław) - 12 pkt. Cztery indywidualne zwycięstwa i dość nieoczekiwana jednak wpadka, ale pretensji do Rosjanina z polskim obywatelstwem nikt na Dolnym Śląsku mieć nie może. Pokazywał zarówno znakomite starty, jak i skuteczne pogonie na dystansie. Za tą za Dominikiem Kuberą należy mu bić gromkie brawa.

Andrzej Lebiediew (Cellfast Wilki Krosno) - 13+1 pkt. Wyróżnienie niejako na osłodę dla beniaminka, który - jak wiadomo - spada z PGE Ekstraligi. Łotysz zadanie okazało się, że miał łatwiejsze, bo Fogo Unia Leszno zaczęła od połowy zawodów wypuszczać z rezerw juniorów. Niemniej miał, z kim tracić punkty, ale to mu się niemal nie przydarzało. Łotysz podreperował statystyki i z podniesioną głową może pożegnać się z krośnieńskim klubem.

Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin) - 9+1 pkt. Drużynowi mistrzowie kraju nie mieli w środowy wieczór na Stadionie Olimpijskim jednej wyróżniającej się postaci, bo też czwórka seniorów swój dorobek, bez liczenia bonusów, wykręciła na poziomie 9-10 punktów. Obecność reprezentanta Polski w siódemce to niejako przedstawicielstwo Motoru w niej na pozycjach 1-5, ale też właśnie jego kolejne wyróżnienie w kategorii wiekowej do lat 24.

ZOBACZ WIDEO: Mała liczba treningów Wilków. To był powód spadku z PGE Ekstraligi?

Oskar Paluch (ebut.pl Stal Gorzów) - 7+1 pkt. Za nim najlepszy indywidualnie występ w ekstraligowej karierze. Swoje zrobił w starciach z toruńskimi juniorami, ale ponadto potrafił pokonać Roberta Lamberta i Pawła Przedpełskiego, jadąc rozważnie przez pełen dystans. Takie punkty "ważą" potem więcej, jeśli spojrzy się na wynik spotkania.

Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin) - 8 pkt. Ustawiony pod "ósemką" przez menadżera Jacka Ziółkowskiego, by odpowiednio szachować zmianami wobec braku Jacka Holdera. Najlepszy młodzieżowiec na świecie podołał zadaniu, ponieważ pokonał Bartłomieja Kowalskiego w gonitwie do lat 21, a potem jeszcze przywiózł za swoimi plecami Daniela Bewleya i Artioma Łagutę, czyli dwie największe strzelby Betard Sparty.

***

Powyższe zestawienie jest wyborem najlepszych siedmiu zawodników danej kolejki w PGE Ekstralidze. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie zawodnik do lat 24 oraz minimum czterech Polaków - w tym dwóch juniorów).

Wybory do siódemek kolejki w PGE Ekstralidze 2023:

Kolejka Senior Senior Senior Senior U24 Junior Junior
1. Pedersen Kołodziej Woffinden Zengota Kubera Karczewski Cierniak
2. Zmarzlik Kołodziej Thomsen Sajfutdinow Kubera Sadurski Pludra
3. Kołodziej Zmarzlik Thomsen Łaguta Bewley Cierniak Kowalski
4. Zmarzlik Milik Drabik Sajfutdinow Parnicki Pludra Kowalski
5. Zmarzlik Madsen Thomsen Bewley Kubera Kowalski Lewandowski
6. Kołodziej Lambert Fricke Sajfutdinow Miśkowiak Kowalski Bartkowiak
7. Janowski Madsen Woźniak Michelsen Bewley Cierniak Ratajczak
8. Fricke Smektała Woryna Pedersen Czugunow Pludra Cierniak
9. Thomsen Zmarzlik Sajfutdinow Fajfer Lidsey Cierniak Kowalski
10. Sajfutdinow Madsen Zmarzlik Janowski Lidsey Kowalski Pludra
11. Zmarzlik Vaculik Łaguta Sajfutdinow Bewley Kowalski Łobodziński
12. Dudek Vaculik Kołodziej Bewley Kubera Mencel Paluch
13. Kołodziej Łaguta Fajfer J. Holder Kubera Kowalski Cierniak
14. Fricke Drabik Łaguta Lebiediew Kubera Paluch Cierniak

CZYTAJ WIĘCEJ:
Holta nie zamierza kończyć kariery. Menadżer mówi, co mu doradzi
Wilki mają gotową koncepcję składu na kolejny sezon. Bardzo ambitne plany

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy należało spodziewać się tak dobrej jazdy Maxa Fricke'a w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×