Żużel. Hansen przedłużył kontrakt i odjechał kapitalne zawody. Ostrowianie z dziurami w składzie

Przed meczem z Arged Malesą Ostrów (51:39) Patrick Hansen ogłosił, że zostaje w Rybniku na kolejny rok. Chwilę później pojechał fantastyczne zawody przeciwko byłemu klubowi. W ekipie gości zabrakło punktów poobijanych Berntzona i Gustsa.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Patrick Hansen WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Patrick Hansen
Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Matej Zagar 3. Zaczął najlepiej, jak tylko mógł - od podwójnej wygranej. Później dorzucał do swojego dorobku jedynki, ale każda z nich była bardzo cenna. We wszystkich wyścigach dojeżdżał do mety przed którymś z zawodników gości.

Patryk Wojdyło 5-. Kapitalny początek meczu w jego wykonaniu - trzy zwycięstwa biegowe, które dały rybniczanom prowadzenie. W końcówce nieco spuścił z tonu, ale i tak dostarczał ważne punkty dla swojej ekipy.

Patrick Hansen 5. Przed meczem ogłoszono, że Duńczyk w dalszym ciągu będzie ścigał się w barwach ROW-u. Chwilę później rządził na domowym torze, przegrywając jedynie z Grzegorzem Walaskiem.

ZOBACZ WIDEO: Kto trenerem Fogo Unii? Zengota mówi o kandydatach

Lech Chlebowski bez oceny. Od początku był zastępowany przez Jana Kvecha.

Brady Kurtz 4. Zastrzeżenia można mieć do jego pierwszego wyścigu, gdy dał się wyprzedzić Tobiaszowi Musielakowi. Szybko odnalazł prędkość na trasie i ukończył spotkanie z dwucyfrówką na koncie.

Kamil Winkler 2. W swoim debiucie przed rybnicką publicznością zdobył tylko jeden punkt, ale jakże istotny. Zdołał odeprzeć ataki Francisa Gustsa i przekroczył linię mety minimalnie przed Łotyszem.

Kacper Tkocz 2+. Wychowanek ROW-u zaskoczył w swoim ostatnim starcie, gdy z dość bezpieczną przewagą pokonał Jakuba Krawczyka. W tym momencie jego zespół powiększył przewagę do 10 punktów.

Jan Kvech 4. Bardzo udany występ młodego Czecha. Dwukrotnie minął linię mety na pierwszej pozycji. Warto podkreślić, że w każdym wyścigu pokonywał przynajmniej jednego z przeciwników.

Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Oliver Berntzon 1. Mocno poobijał się tydzień wcześniej. Przegrał walkę z bólem, ale i z rywalami. Po dwóch wyścigach był zastępowany przez kolegów z drużyny.

Matias Nielsen 4. 24-letni Duńczyk imponował walecznością na dystansie. Szczególnie imponujący w jego wykonaniu był bieg nominowany, gdy zdołał obronić się przed dwójką rywali. Przytrafiły mu się też dwie wpadki w postaci dwóch zer.

Grzegorz Walasek 3+. Dorobek punktowy tego doświadczonego zawodnika jest całkiem przyzwoity - zapisał bowiem przy swoim nazwisku 11 "oczek". Zdarzały mu się jednak słabsze wyścigi. Aż cztery biegi z jego udziałem Arged Malesa przegrała.

Francis Gusts 1. Podobnie jak Berntzon przystępował do spotkania mocno poobijany. Jedynym zawodnikiem, którego pokonał, był Kamil Winkler, który zresztą przy kolejnej okazji mu się zrewanżował.

Tobiasz Musielak 3. Rzadko w tym sezonie zdarzało się, aby wychowanek Unii Leszno kończył spotkanie bez biegowego zwycięstwa. Do takiej sytuacji doszło w Rybniku. Na domiar złego 30-latek solidnie poobijał się na koniec meczu.

Sebastian Szostak 3-. W tym spotkaniu pokonywał jedynie znacznie mniej doświadczonych juniorów gospodarzy. Stać go na skuteczniejszą jazdę.

Jakub Krawczyk 3. Potrafił już w tym sezonie zdobywać dwucyfrówki, jak chociażby tydzień wcześniej przeciwko Zdunek Wybrzeżu. Na torze w Rybniku lepsze wyścigi przeplatał tymi słabszymi. Potrafił pokonać Mateja Zagara, aby później ulec Kacprowi Tkoczowi.

Jakub Poczta bez oceny. Młodzieżowiec Arged Malesy nie pojawił się na torze.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Zawodnik Wybrzeża Gdańsk górą w Grudziądzu. Toruński talent musiał obejść się smakiem
Plusy i minusy. Przedpełski odpłacił się za danie mu szansy. Pawlicki z kolei jej nie wykorzystał

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy zgadzasz się z notami zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×