Żużel. Siódemka kolejki. Uczestnik GP utrzymał swój klub przy życiu. Kapitalna walka juniorów w Landshut

Osłabione Trans MF Landshut Devils do samego końca walczyło o korzystny rezultat w starciu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz (44:45). Świetnie pojechał Kim Nilsson, a kibice byli świadkami efektownego pojedynku młodzieżowców.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kim Nilsson WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kim Nilsson
Siódemka pierwszych meczów ćwierćfinałowych w 1. Lidze Żużlowej:

Kim Nilsson (Trans MF Landshut Devils - 14+2 pkt). Niemiecki zespół szybko stracił Kaia Huckenbecka, który doznał kontuzji. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Nilsson. Uczestnik cyklu Grand Prix aż trzy razy dowiózł do mety podwójne zwycięstwo i utrzymał Trans MF Landshut Devils przy życiu w starciu z Abramczyk Polonią.

Patrick Hansen (ROW Rybnik - 13 pkt). Przed meczem ogłosił pozostanie w ROW-ie na kolejny sezon, co wydaje się strzałem w dziesiątkę. Duńczyk świetnie pojechał przeciwko byłemu klubowi i poprowadził rybniczan po cenne zwycięstwo (51:39). Pokonać zdołał go tylko Grzegorz Walasek.

Luke Becker (Enea Falubaz Zielona Góra - 12+1 pkt). Dzień wcześniej nie udało mu się wywalczyć awansu do cyklu Grand Prix. W Gdańsku zaprezentował się jednak bardzo solidnie i był najskuteczniejszym zawodnikiem U-24 w tej serii. Zastrzeżenia można mieć tylko do jednego wyścigu, w którym nieoczekiwanie przegrał z parą Rew-Wysocki.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Pawlicki, Zengota, Kępa i Chomski

Patryk Wojdyło (ROW Rybnik - 11+1 pkt). 24-latek był bardzo skuteczny w starciu z wyżej notowaną Arged Malesą Ostrów. Po trzech seriach startów wciąż pozostawał niepokonany. Dopiero w końcówce zdobył dwie jedynki, ale okazały się one niezwykle ważne w kontekście wyniku meczu.

Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra - 10+2 pkt). Gdy dojeżdżał do mety, jego zespół wygrywał podwójnie. Popełnił tylko jeden błąd, gdy "odprowadził" pod bandę Madsa Hansena, powodując jego upadek. Mimo to z tak skutecznym Pawlickim Enea Falubaz może być spokojny o fazę play-off.

Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 11+2 pkt). Młody wychowanek Polonii przyzwyczaił już do zdobywania dwucyfrówek. Na trudnym terenie w Landshut był liderem swojego zespołu. Dzięki dowiezieniu do mety podwójnej wygranej w biegu nr 14, zapewnił swojej ekipie triumf w Niemczech.

Norick Bloedorn (Trans MF Landshut Devils - 11+1 pkt). Ubiegłoroczny mistrz Niemiec robił wszystko, aby jak najbardziej wspomóc swój osłabiony zespół. Obok Kima Nilssona i Dimitri Berge był najskuteczniejszym zawodnikiem Trans MF Landshut Devils.

***

Powyższe zestawienie jest wyborem najlepszych siedmiu zawodników danej kolejki w 1. Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie zawodnik do lat 24 oraz minimum czterech Polaków - w tym dwóch juniorów).

Czytaj także:
Martin Vaculik wymienił jedno nazwisko. To jemu zawdzięcza świetną formę
Kolejny Polak w Grand Prix? Oto, co musi się wydarzyć

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Norick Bloedorn powinien trafić do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×