Żużel. Ośmiokrotny triumfator pokonany. Jego koledzy z Bydgoszczy na dwóch pierwszych miejscach w Pile

We wtorek na torze w Pile odbyła się 11. runda Pucharu Głównej Komisji Sportu Żużlowego w klasie 250cc. W zawodach doszło do małej niespodzianki - triumfator ośmiu rund zajął piąte miejsce, a najwyżej uplasowali się jego koledzy z Bydgoszczy.

Stanisław Wrona
Emil Maroszek (w żółtym) WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Emil Maroszek (w żółtym)
Do tej pory w ośmiu z dziewięciu rozegranych odsłon (zaległa, ósma runda odbędzie się 23 sierpnia w Zielonej Górze) zwyciężał Maksymilian Pawełczak z Polonii Bydgoszcz, tracąc w tych turniejach zaledwie dwa "oczka" (jedno w Rzeszowie i jedno w Gnieźnie). Jest on zatem zdecydowanym faworytem i "dominatorem" w tej serii. Tym razem z powodu problemów sprzętowych zajął on "zaledwie" piąte miejsce, a na czołowych lokatach uplasowali się jego koledzy z Bydgoszczy.

Mowa tu o Emilu Maroszku, który zdobył aż 14 punktów oraz Adamie Putkowskim, który z 12 "oczkami" przy swoim nazwisku w biegu dodatkowym o drugą lokatę, pokonał Krystiana Grędę z Rawicza. Czwarte miejsce zajął Paweł Sitek (11), a na piątym sklasyfikowano wspomnianego Pawełczaka.

Zdecydowany lider rozgrywek pod koniec zawodów miał kłopoty sprzętowe. Defekt na prowadzeniu w ostatnim wyścigu (dobiegł on po jeden punkt) odebrał mu tym samym szansę na podium.

Do końca rywalizacji w Pucharze GKSŻ w klasie 250cc pozostały jeszcze trzy rundy. Zaległa w Zielonej Górze powinna odbyć się 23 sierpnia, a dwie ostatnie w Poznaniu i Rybniku kolejno 5 i 12 września.