Żużel. Dwa komplety w Falubazie, nieoczekiwany lider Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra pokonał Zdunek Wybrzeże Gdańsk 59:31. Był to jednak najniższy wymiar kary. W ekipie gospodarzy dwóch zawodników nie zaznało goryczy porażki

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Rasmus Jensen WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Rasmus Jensen
Noty dla zawodników Enea Falubazu Zielona Góra:

Przemysław Pawlicki 4. Wydawało się, że wychowanek Unii Leszno zdobędzie komplet punktów. W trzech pierwszych wyścigach przyjeżdżał przed parą rywali, a później oddał jeden bieg juniorowi. W swoim ostatnim wyścigu jechał za Hansenem i niefortunnie upadł, gdy nikt go nie atakował.

Rasmus Jensen 6. Cztery trójki w czterech biegach - czego oczekiwać więcej od byłego zawodnika Wybrzeża? Nawet jak nie wychodził najlepiej ze startu, jak miało to miejsce w 11. biegu, potrafił pokonać rywala na trasie i jeszcze umożliwił koledze minięcie przeciwnika. Pan profesor.

Rohan Tungate 6. W Gdańsku był najsłabszym seniorem Enea Falubazu, a w rewanżu w Zielonej Górze był niepokonany. Nieźle startował, a gdy nawet rywal wjeżdżał przed niego, potrafił mijać rywali an dystansie.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Krużyński, Lidsey i Dowhan

Luke Becker 5. Z rywalami przegrał tylko raz, kiedy dojechał za parą gdańszczan w 3. biegu. Później jechał skutecznie zarówno od startu, jak i na trasie. Miał trochę szczęścia w 14. biegu, gdyż w pierwszej odsłonie jechał za Madsem Hansenem, a po upadku Przemysława Pawlickiego wygrał drugie podejście.

Krzysztof Buczkowski 4+. Zaczął słabo, bo najpierw przegrał podwójnie z parą rywali, a następnie dojechał na drugim miejscu. W dwóch kolejnych biegach jednak pokonywał gdańszczan i też dołożył cegiełkę do wygranej.

Maksym Borowiak 4. Pojechał zgodnie z oczekiwaniami - wygrywał wszystkie biegi z juniorami z Gdańska, w tym z jadącym z seniorskiego numeru Sewerynem Orgackim. Dwie porażki z Keynanem Rew wstydu mu nie przynoszą.

Michał Curzytek 4. Wygrał bieg młodzieżowców i co prawda później przyniósł zero, jednak odkupił to sobie w 12. biegu, kiedy pokonał Michaela Jepsena Jensena.

Dawid Rempała 2. Miał trudne biegi, gdyż ani razu nie rywalizował z juniorami z Gdańska, a do tego pierwszy swój wyścig zanotował w 9. biegu. Plus za pokonanie Daniela Kaczmarka.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Daniel Kaczmarek 2-. Punktowo nie wyglądało to aż tak źle, gdyż przywiózł 4 "oczka", jednak pokonywał tylko dwa razy juniorów z Zielonej Góry (później zrewanżował mu się Dawid Rempała). Na koniec zdobył punkt po upadku Przemysława Pawlickiego

Michael Jepsen Jensen 4+. Najlepszy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Po dwóch biegach był niepokonany, ostatecznie przywiózł 9 punktów i 2 bonusy. Gdyby tak prezentował się przez cały sezon, gdańszczanie nie musieliby zakończyć sezonu na 6. miejscu. Warto dodać, że miał on zaledwie 5. średnią spośród gdańskich seniorów.

Seweryn Orgacki 1. Startował z numeru seniorskiego i chociaż starał się trzymać rywali, punktów z tego nie było.

Keynan Rew 3. W czterech z pięciu biegów wygrywał z zawodnikami rywali, jednak miał dość łatwe biegi - wszystkie punkty zdobył albo na juniorach, albo na kolegach z zespołu.

Mads Hansen 4-. Starał się, walczył, ale starczyło mu to na zaledwie 8 punktów - zaledwie, bo 5 z nich zdobył na kolegach z zespołu. Na duży plus podwójne zwycięstwo w 3. biegu spotkania.

Bartosz Tyburski 1. Przedwczesny debiut juniora, który dopiero w tym roku wsiadł na motocykl w klasie 500 cc. Widać, że jeszcze wiele mu brakuje, chociaż po pierwszym upadku, gdy nie opanował motocykla na wejściu w pierwszy łuk, jego jazda na dystansie po oddanych walkowerem startach wyglądała poprawnie.

Miłosz Wysocki 1. Lider formacji młodzieżowej Zdunek Wybrzeża tym razem nie zachwycił. Nie pokonał żadnego rywala, generalnie przez całe spotkanie jechał daleko za parą rywali.

SKALA:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Madsen i długo nic
Nowe zestawienie ApatoraKUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Rasmus Jensen powinien dostać szansę w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×