Żużel. Wygadał się. Arged Malesa dopięła hitowy transfer?!

Wszystko wskazuje na to, że Arged Malesa już wkrótce będzie mogła ogłosić hitowy transfer. W tym temacie wygadał się Oliver Berntzon.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Chris Holder WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Chris Holder
Jak informuje portal infostrow.pl, po niedzielnym meczu półfinałowym szwedzki zawodnik powiedział, że spotkanie z Enea Falubazem Zielona Góra było najprawdopodobniej jego ostatnim w barwach Arged Malesy Ostrów. Oliver Berntzon zdradził też, że w jego miejsce przyjdzie Chris Holder.

Tym samym potwierdzają się informacje WP SportoweFakty. Jako pierwsi (23 sierpnia) bowiem informowaliśmy o tym, że przedstawiciele Arged Malesy złożyli ofertę Australijczykowi (czyta TUTAJ). Dodajmy, że zainteresowane pozyskaniem byłego indywidualnego mistrza świata były także Texom Stal Rzeszów i InvestHousePlus PSŻ Poznań. Ostatecznie 35-latek miał przystać na propozycję z Ostrowa.

Pozyskanie Holdera jest po części związane z tym, że do Arged Malesy nie trafi Krzysztof Buczkowski (więcej o tym pisaliśmy 14 września, zobacz TUTAJ). Jeśli jego Enea Falubaz Zielona Góra awansuje do PGE Ekstraligi, a wszystko na to wskazuje, to 37-latek najprawdopodobniej przeniesie się do Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

To wszystko powoduje, że klub z Ostrowa ma już gotowy skład na przyszłoroczne rozgrywki. Oprócz wspomnianego Holdera, barw Arged Malesy bronić będą także Tobiasz Musielak, Gleb Czugunow, Frederik Jakobsen, Wiktor Jasiński oraz juniorzy: Jakub Krawczy i Sebastian Szostak. Odejść mają Grzegorz Walasek, Matias Nielsen (najprawdopodobniej do PSŻ Poznań), Francis Gusts (wraca z wypożyczenia do Betard Sparty) i wspomniany Oliver Berntzon.

Zobacz także:
Kowalski pozbawiony najlepszego silnika

ZOBACZ WIDEO: Falubaz dostał prezenty od rywali. "Jestem pewny ich utrzymania"
Czy Arged Malesa ma skład na awans do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×