Żużel. Kowalski pozbawiony najlepszego silnika. Kuriozalny powód

Bartłomiej Kowalski w finale PGE Ekstraligi spisał się fatalnie. Okazuje się, że przyczyna takiego występu może leżeć w tym, co wydarzyło się po piątkowym turnieju SGP2 w Vojens.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Bartłomiej Kowalski na prowadzeniu WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Bartłomiej Kowalski na prowadzeniu
W piątek Bartłomiej Kowalski świętował zdobycie brązowego medalu w SGP2 w Vojens, a dzień później był cieniem samego siebie. Taka metamorfoza mogła być ogromnym zaskoczeniem, ponieważ wszyscy mieli w głowie choćby kapitalne występy 21-latka w półfinałowym dwumeczu z Apatorem Toruń.

Okazuje się, że młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław nie mógł startować na swoim najlepszym silniku. Wszystko przez kontrolę sprzętu, którą Kowalski musiał przejść po piątkowych zawodach w Vojens.

Informacje te po finałowym meczu w Lublinie przekazał Łukasz Benz, dziennikarz stacji Canal+ Sport.

ZOBACZ WIDEO: Uderza w PZM i mówi o wstydzie. "Dlaczego to jest ukrywane?"

- W piątek został rozebrany silnik Bartłomieja Kowalskiego i po złożeniu silnik ten nie nadawał się do niczego. Jednostka poszła na serwis - powiedział Benz. Informacje te potwierdził stojący obok Dariusz Śledź.

Trener Betard Sparty zaznaczył, że strata wspomnianego silnika niewątpliwie przyczyniła się do słabszego występu 21-latka. Śledź podkreślił jednak, że nie był to jedyny powód.

Zasiadający w studiu Magazynu PGE Ekstraligi w Canal+ Sport 5 Krzysztof Cegielski zdradził, że z jego informacji wynika, iż podobną kontrolę silnika musiał przejść Mateusz Cierniak.

Dodajmy, że pierwsze finałowe starcie zakończyło się zwycięstwem Platinum Motoru Lublin w stosunku 51:39. Rewanż w niedzielę 24 września.

Zobacz także:
Emocjonalne pożegnanie Przyjemskiego
Co za emocje w Bydgoszczy!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×