Żużel. Szykuje się kolejny transfer! Były uczestnik cyklu GP bliski zmiany klubu

Od kilku dni jest już jasne, że w przyszłym sezonie dla Olivera Berntzona zabraknie miejsca w Arged Malesie Ostrów. Wszystko wskazuje na to, że reprezentant Szwecji znalazł już nowego pracodawcę.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Oliver Berntzon w czerwonym kasku WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Oliver Berntzon w czerwonym kasku
Z informacji do których dotarły WP SportoweFakty wynika, że 30-latek jest blisko zawarcia porozumienia z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego, to właśnie tę drużynę w 2024 roku będzie reprezentował na torach 1. Ligi.

Oliver Berntzon w Ostrowie spędził ostatnie trzy sezony, w trakcie których m.in. awansował z drużyną do PGE Ekstraligi i ścigał się przez jeden sezon jako stały uczestnik cyklu Grand Prix. W tym roku skończył rozgrywki ze średnią bieg. 1,886.

Przypomnijmy, że nowym zawodnikiem Orła ma zostać także Duńczyk Benjamin Basso, który ciągle może występować na pozycji U24. Ponadto ważny kontrakt z klubem posiada młodzieżowiec Aleksander Grygolec.

ZOBACZ WIDEO: Uderza w PZM i mówi o wstydzie. "Dlaczego to jest ukrywane?"

W drużynie Witolda Skrzydlewskiego miał się również ścigać Grzegorz Walasek, ale doświadczony zawodnik pytany o swoją przyszłość opowiedział, że "jeden gość się wykruszył". Teraz najbliżej jest mu do InvestHousePlus PSŻ Poznań.

W kontekście krajowych zawodników, którzy mieliby dołączyć do Orła, ostatnio najczęściej wymienia się Daniela Kaczmarka (ostatnio Wybrzeże Gdańsk) i Oskara Polisa (Kolejarz Opole). Jeśli natomiast chodzi o obcokrajowców, to klub rozmawia z Lukem Beckerem i Nicki Pedersen, choć ciężko ocenić, na ile realny może być angaż tego ostatniego.

Czytaj także:
Co z dalszą karierą Nickiego Pedersena? Duńczyk ma problem
Wbija szpilkę w Tauron Włókniarz

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×