Żużel. Lider Sparty niezdolny do jazdy

Tai Woffinden wrócił do składu Betard Sparty Wrocław, ale szybko zakończył udział w starciu z Platinum Motorem Lublin. Na tor wyjechała karetka.

PS
Tai Woffinden WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Tai Woffinden
- Robię to dla kibiców. Nie powinno mnie tu być - mówił szczerze Tai Woffinden w rozmowie z Canal+ Sport 5 przed finałem PGE Ekstraligi we Wrocławiu. Jeden z liderów Betard Sparty Wrocław nabawił się kontuzji przy okazji turnieju Speedway Grand Prix w Cardif i nie pojechał w pierwszym spotkaniu PGE Ekstraligi, ale znalazł się w składzie na rewanż.

Tyle tylko, że w biegu numer siedem zaliczył poważny upadek. Brytyjczyk stracił panowanie nad motocyklem i  mocno uderzył o tor - do tego stopnia, że stracił przytomność. Na tor natychmiast wyjechała karetka.

Woffinden został wykluczony z powtórki, a jeszcze przed nią nadszedł komunikat, że jest niezdolny do dalszej jazdy. To wielki cios dla Betard Sparty, która w wielkim finale jedzie też bez Macieja Janowskiego.

Bez Woffindena i Janowskiego wrocławianie przegrali pierwszy mecz finałowy z Platinum Motorem Lublin 39:51. Przed feralnym biegiem siódmym, Motor prowadził we Wrocławiu 24:12.

Czytaj także: Żużel. Nikt z Włókniarza nie chciał rozmawiać. Zareagował prezes ZOBACZ WIDEO: Emil Sajfutdinow mówi o swoim tunerze. Na czym polega jego fenomen?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×