Żużlowy czwartek. Drużyna Musielaka i Woffindena walczy o finał ligi brytyjskiej. Juniorzy w Gdańsku i Ostrowie

Sezon powoli zmierza ku finiszowi, co widać nie tylko na polskich torach. W czwartek czekają nas tylko dwa turnieje i oba w kategorii U21. W Wielkiej Brytanii powalczą z kolei o finał SGB Premiership.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Tobiasz Musielak WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
Turniej Par w Gdańsku, godz. 17:00

Szkoleniowe zawody, które tym razem zawitały nad morze są skierowane dla drużyn, które w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów nie awansowały do części ćwierćfinałowej.

Zawodnicy ścigali się już w Opolu, Gnieźnie, a Gdańsk miał być ich ostatnim przystankiem. Wcześniej jednak przełożono turnieje w Rawiczu i w Pile.
Turniej par w Gdańsku

Zakończony

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Relacja Live


***

Wielkopolskie Indywidualne Mistrzostwa Juniorów w Ostrowie, godz. 17

Jest to niejako kontynuacja zmagań znanych nam bardziej pod nazwą Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski. W ubiegłym sezonie w Ostrowie Wielkopolskim z kompletem punktów wygrał Oskar Paluch, ale nie został on sklasyfikowany, wobec czego z triumfu cieszył się Keynan Rew.

Obsada: Sebastian Szostak, Tobiasz Potasznik, Filip Seniuk, Kacper Grzelak, Jakub Poczta, Gracjan Szostak (wszyscy TŻ Ostrovia), Kacper Teska (PSŻ Poznań), Patryk Budniak (Start Gniezno), Marcel Juskowiak, Hubert Jabłoński, Tobiasz J. Musielak, Antoni Mencel (wszyscy Unia Leszno), Bartosz Nowak (Polonia Bydgoszcz), Jakub Breński, Antoni Kawczyński, Oskar Rumiński (Apator Toruń)

MIMW w Ostrowie

Zakończony

  • 15
  • 12
  • 12

Relacja Live


***

SGB Premiership 
Sheffield Tigers vs. Wolverhampton Wolves, godz. 20:30

Pierwsze spotkanie półfinałowe w tej parze odbyło się w poniedziałkowy wieczór. Zespół z Sheffield musiał przed tamtym meczem dokonać trzech zmian, bo ze składu wypadli im Tai Woffinden, Tobiasz Musielak i Claus Vissing. Ci, którzy ich zastępowali, czyli Robert Lambert, Richard Lawson i Drew Kemp zrobili swoje, bo wywalczyli 26 punktów, a drużyna wygrała 50:40. Tym samym przed rewanżem na własnym owalu mają dziesięć oczek zaliczki i są krok od finału Drużynowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii.

Sheffield Tigers
Wolverhampton Wolves
39:21 Bieg .

Relacja Live

ZOBACZ WIDEO: Zmarzlik nie był sobą po Grand Prix? "Krew człowieka zalewa"

Czytaj także:
Zaskakujące słowa Mikkela Michelsena. "Może i nie zasłużyliśmy na medale"
Ząbik o częstochowskim torze. "Pamiętam, kiedy ja jeździłem i nie różni się za wiele"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Sheffield Tigers awansuje do finału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×