Żużel. Wycofali swoje zgłoszenie do rozgrywek. W tle konflikt z Leonem Madsenem

Działacze Nordjyske Elite Speedway robili wszystko, aby w sezonie 2024 ponownie przystąpić do rozgrywek ligowych. Tak się jednak nie stanie, a klub zrzuca całą winę na... Leona Madsena.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Leon Madsen WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Leon Madsen
Siedem zespołów przystąpiło w tym sezonie do rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Danii. Od kilku miesięcy istniała realna nadzieja, że w przyszłym roku sytuacja ulegnie poprawie, bo plan powrotu zakładało Nordjysk Elite Speedway.

Działacze w trakcie ubiegłego sezonu musieli podjąć trudną decyzję i ze względu na sytuację finansową wycofać się z rozgrywek SpeedwayLigaen. Nie było szans, by wrócić w tym roku, ale zapowiadano, że poczynione zostaną wszystkie możliwe sposoby, by żużel w ligowym wydaniu wrócił do Brovst w 2024 roku.

Zimą ważną deklarację złożył Leon Madsen, który zapowiedział, że w momencie powrotu Nordjysk Elite Speedway do rozgrywek ligowych, to złoży podpis pod nową umową.

We wrześniu w Danii wybuchła medialna wojna między klubem a Leonem Madsenem. Działacze klubu z Brovst przekazali, że gwiazda światowego formatu wycofała się z obietnicy i nie zamierza podpisać umowy. To miało spowodować ich rezygnację z dalszej działalności.

Były wicemistrz świata przyznał, że zrobiono z niego kozła ofiarnego, by przykryć faktyczny powód niepowodzeń, czyli niezbudowanie budżetu na sezon 2024. Kibice łudzili się, że jednak ekipa z Brovst zgłosi się do rozgrywek ligowych i w przyszłym roku duńskie mistrzostwa będą liczyły osiem zespołów.

Tak się jednak nie stanie. Działacze SpeedwayLigaen przekazali w mediach społecznościowych, że klub wycofał swoją aplikację o udział w rozgrywkach ligowych, wobec czego obsada nie ulegnie zmianie. Tym samym do rywalizacji o złoty medal w przyszłym roku staną: Esbjerg Vikings, SES - Soenderjylland Elite SpeedwaySlangerup Speedway, Holsted Tigers, GSK Liga, Region Varde Elitesport oraz Team Fjelsted.

Czytaj także:
1. Dwóch żużlowców zdyskwalifikowanych! W ich organizmie wykryto kokainę
2. Przed nimi duże zmiany i nowy etap w karierze. Wśród nich polski wicemistrz świata

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik zdradził, co go napędza. "Wtedy czuję się wolnym człowiekiem"


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy oglądasz ligę duńską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×