Żużel. Nowy zawodnik Betard Sparty tłumaczy, dlaczego wybrał ofertę tego klubu

Filip Seniuk to kolejny zdolny wychowanek TŻ Ostrovii. 16-latek najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Betard Sparcie Wrocław. W rozmowie z WP SportoweFakty przyznał, co zadecydowało o tym wyborze.

Bartosz Bielecki
Bartosz Bielecki
Filip Seniuk Materiały prasowe / WTS Wrocław / Na zdjęciu: Filip Seniuk
Bartosz Bielecki, WP SportoweFakty: Za tobą pierwszy sezon po zdaniu licencji, jak go oceniasz?

Filip Seniuk: Uważam tegoroczny sezon za udany, zdobyłem bardzo dużo doświadczenia i udało mi się zwiedzieć wiele nowych torów.

Przyszły sezon spędzisz we Wrocławiu. Dlaczego wybór padł na Betard Spartę?

Przede wszystkim ze względu na możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie. Będę miał możliwość uczenia się od najlepszych zawodników na świecie i będę miał też możliwość ścigać się z nimi. To daje dużą motywację do pracy i podnoszenia swoich możliwości.

Spędzisz tam tylko sezon, czy wiążesz z tym klubem większe plany?

Każde rozwiązanie jest możliwe, teraz wszystko zależy od tego, jak będę się prezentował. Ja wierzę w siebie, wierzę w swoje umiejętności i mam nadzieję, że podniosę swój poziom do takiego, który pozwoli na dalsze ściganie się w najlepszej żużlowej lidze świata.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Żużlowego abecadła uczyłeś się w Ostrowie Wielkopolskim. Co możesz powiedzieć o tym klubie?

Myślę, że klub w Ostrowie jest bardzo sprzyjający nauce jazdy oraz rozwijaniu się. W klubie są bardzo dobrzy trenerzy, jest tam naprawdę fajnie pod względem szkoleniowym. Ale nie tylko, bo atmosfera w klubie też jest bardzo fajna, pracują tam przesympatyczni ludzie. Dobrze się tam odnalazłem i uważam, że to jest bardzo fajny klub.

Co jest twoją największą zaletą na torze, a nad czym musisz jeszcze mocno pracować?

Na pewno muszę popracować nad startami, a co jest zaletą? Tak szczerze, to nie mam pojęcia. Nigdy nad tym nie myślałem, staram się zawsze jechać na swoje sto procent.

Chciałbyś spróbować sił w innej lidze niż polskiej?

W przyszłym sezonie chciałbym skupić się na startach w PGE Ekstralidze, jeśli oczywiście dostanę szansę od trenera. Natomiast w kolejnych sezonach, jeśli będzie to możliwe, to jak najbardziej tak.

Jak będą wyglądały twoje przygotowanie do nadchodzącego sezonu?

Trzy razy w tygodniu będę trenował na sali z Michałem Turyńskim, którego serdecznie pozdrawiam, do tego dwa razy w tygodniu będę trenował na motocrossie.

Jakie cele stawiasz sobie przed następnym sezonem?

Przede wszystkim podnieść swoje umiejętności jak wspomniałem wcześniej, aczkolwiek są jeszcze dwa cele, ale nie chcę o nich mówić.

Lubisz jak dużo się wokół ciebie dzieje? Czy bardziej cenisz sobie spokój?

Raczej nie lubię jak się dużo dzieje wokół mnie. Wolę spokojniejszy tryb życia, lubię siedzieć w lesie, z którym czuję się związany i tam się wyciszać.  Lecz są też momenty, w których lubię to, że się dzieje, że są emocje i duża dawka adrenaliny.

Zobacz także:
Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2024
Umowa rozwiązana. Już wiadomo, dlaczego to jego koniec w TVN

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×