W końcu się doczekali. Powstanie kolejna szkółka żużlowa w Polsce

InvestHousePlus PSŻ Poznań pomimo zajęcia ostatniego miejsca w 1. Lidze Żużlowej, w sezonie 2024 dalej będzie występować na zapleczu PGE Ekstraligi. Teraz również oficjalnie wiadomo, że w stolicy Wielkopolski będą szkoleni adepci żużla.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Kevin Fajfer WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Kevin Fajfer
O możliwym powstaniu akademii w Poznaniu mówiło się jeszcze przed sezonem 2023. Aczkolwiek kolejne miesiące mijały, a nowych wiadomości cały czas nie było. Jednakże kibice "czarnego sportu" w końcu się doczekali.

Klub poinformował o podpisaniu porozumienia pomiędzy Poznańskim Stowarzyszeniem Żużla a Uczniowskim Klubem Sportowym Random. InvestHousePlus PSŻ Poznań będzie się zajmował młodzieżą od 12. roku życia. Dzieci w wieku 6-11 lat będą z kolei szkoleni przez UKS Random.

Koordynatorem "Akademii Skorpiona" został szkoleniowiec pierwszej drużyny Adam Skórnicki. Ten zresztą będzie jednocześnie przeprowadzał treningi na motocyklach o pojemności 250cc oraz 500cc. Zajęcia na 125cc oraz pit bike'ach prowadził będzie z kolei były kapitan poznańskiej ekipy Marcel Kajzer.

ZOBACZ WIDEO: Postępy młodych zawodników w ZOOleszcz GKM-u Grudziądz

- Jestem instruktorem sportu żużlowego. Jest dział pit bike oraz mini żużla i taką właśnie będę pełnił rolę tutaj na stadionie. Żużel praktycznie od dziecka był całe życie ze mną. Tyle lat nic innego nie robiłem, bo byłem z nim związany, więc tak pewnie będzie dalej. Postaram się każdemu pomóc. Pełniłem funkcję kapitana i zawsze też obok nikogo nie przeszedłem obojętnie. Także kiedy mogłem pomóc, to pomogłem - powiedział były zawodnik w rozmowie z pszpoznan.com.pl.

Jak zdradził prezes UKS Random, Kamil Kasprzak, pomysł powstania szkółki rozpoczął się od jego dzieci, które zapoczątkowały u niego pasję do żużla. W Poznaniu do tej pory brakowało miejsca, w którym adepci mogliby udoskonalać swoje umiejętności i najczęściej musieli udawać się do innych żużlowych miast. Teraz ma się to zmienić, a w stolicy Wielkopolski wierzą, że już za kilka lat w ligowych rozgrywkach wystartuje wychowanek nowej akademii.

- Sprzętowo już jesteśmy częściowo zabezpieczeni, natomiast zbrojenie się nadal trwa. Jeżeli chodzi o infrastrukturę, w najbliższych dniach będziemy podpisywać umowę o najem lokalizacji, gdzie powstanie tor mini żużlowy i do pit bik'ów. Chwilowo dzięki wdzięczności i współpracy z PSŻ Poznań, będziemy mogli wyjechać na Stadion POSiR Golęcin. Myślę, że dla dzieci będzie to ogromna radość, by móc pojechać w tym samym miejscu, co ich idole - podsumował prezes UKS Random.

Czytaj także:
Żużel. Bajerski wraca do pracy w roli trenera. Może być spora niespodzianka
Żużel. Nietypowy pomysł duńskiego zawodnika. Stworzy swój własny alkohol

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×