Żużel. H.Skrzydlewska Orzeł z kolejnym transferem.To jedna z gwiazd 2. Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Oskar Polis
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Oskar Polis
zdjęcie autora artykułu

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź ogłosił kolejny transfer. Do zespołu dołączył Oskar Polis, który w minionym sezonie był jedną z gwiazd 2. Ligi Żużlowej, gdzie reprezentował barwy Kolejarza Opole.

27-letni Oskar Polis to wychowanek Włókniarza Częstochowa. Tam jeździł jako junior, a gdy przeszedł do grona seniorów, to trafił do OK Bedmet Kolejarza Opole. W zespole z Opolszczyzny z roku na rok spisywał się coraz lepiej. W minionym sezonie prezentował się znakomicie i był jednym z najlepszych zawodników całej 2. Ligi Żużlowej.

To zaowocowało transferem do wyższej klasy rozgrywkowej. Polis w nowym sezonie będzie mógł spróbować swoich sił na zapleczu PGE Ekstraligi. Jego pozyskanie w poniedziałek ogłosił H.Skrzydlewska Orzeł Łódź.

W zeszłym sezonie Polis wystąpił w czternastu meczach Kolejarza, w których na torze pojawił się w 71 biegach, wygrywając 41 z nich. Łącznie wywalczył 156 punktów i dwa bonusy, co przełożyło się na średnią 2,225 punktu na wyścig i piąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi Żużlowej.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik zdradził, co go napędza. "Wtedy czuję się wolnym człowiekiem"

Wcześniej łodzianie ogłosili, że w drużynie zostanie ten najbardziej doświadczony polski senior - Tomasz Gapiński, a także pozyskany z bydgoskiej Polonii Benjamin Basso, który będzie w Orle zabezpieczać pozycję U24. W niedzielę klub zdążył także przekazać, że w formacji młodzieżowej znaleźli się Aleksander Grygolec i Jakub Kiciński.

Z kolei w poniedziałek ogłoszono, że jednym z seniorów będzie Daniel Kaczmarek. Wcześniej z kolei przedstawiono Macieja Jądera jako nowego trenera, który zastąpił Marka Cieślaka.

Wciąż trzeba jeszcze czekać na oficjalne potwierdzenia, ale do łódzkiej ekipy dołączą jeszcze Oliver Berntzon i po rocznej przerwie doskonale znany na Moto Arenie Luke Becker.

Czytaj także: Nowa twarz TVN. Żaden sekret, kto jest jej mężem "Nie dajmy się zwariować". Znany sędzia reaguje na głośny wywiad

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)