Żużel. Ogłosił odejście z drużyny. Był jej podstawowym zawodnikiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Krzysztof Sadurski
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Krzysztof Sadurski
zdjęcie autora artykułu

Krzysztof Sadurski w sezonie 2023 występował w PGE Ekstralidze w barwach Cellfast Wilków Krosno. Młodzieżowiec za pośrednictwem Instagrama poinformował, że w przyszłym roku będzie zakładał kevlar innego zespołu.

20-latek w najlepszej żużlowej lidze świata wystartował w 50 wyścigach, wygrywając trzy z nich. Łącznie zdobył 46 "oczek" oraz 10 bonusów. To wszystko przełożyło się na średnią 1,120 punktu na bieg i 43. pozycję na liście klasyfikacyjnej.

Zdecydowanie lepiej radził sobie w U-24 Ekstralidze. W rozgrywkach dla zawodników do 24. roku życia wygrał 35 z 89 gonitw. 164 "oczka" i 16 bonusów dało mu średnią 2,022 16. miejsce wśród najskuteczniejszych żużlowców.

Dla Krzysztofa Sadurskiego następny sezon będzie ostatnim w gronie młodzieżowców, dlatego chce go wykorzystać jak najlepiej. Jego Cellfast Wilki Krosno oczywiście spadły z PGE Ekstraligi, a on sam za pośrednictwem Instagrama poinformował, że po dwóch latach żegna się z podkarpackim klubem.

Urodzony w Warszawie zawodnik jednak nie zmieni ligi i dalej będzie występował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. W sezonie 2024 pojedzie w barwach beniaminka Enea Falubazu Zielona Góra, o czym na początku października informował portal WP SportoweFakty (Więcej TUTAJ).

20-latek na brak ofert nie narzekał, gdyż jego usługami zainteresowani była, chociażby Betard Sparta Wrocław oraz For Nature Solutions KS Apator Toruń. Ostatecznie zdecydował się on na drużynę z województwa lubuskiego, a za jego roczne wypożyczenie z Krosna zielonogórski zespół ma zapłacić około 300 tysięcy złotych.

ZOBACZ WIDEO: Dominik Kubera z medalem w Grand Prix? Menedżer nie ma wątpliwości

Czytaj także: Niemcy tracą swój największy talent. Wybrał Polskę "Nie dajmy się zwariować". Znany sędzia reaguje na głośny wywiad

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Krzysztof Sadurski w przyszłym sezonie osiągnie wyższą średnią w PGE Ekstralidze?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
Mtb
6.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czyli bez szału. Falubaz z nim czy bez niego nie ma młodzieży. W sumie mógłby zostać Rempala