Żużel. Betard Sparta pozyskała nowego zawodnika. To ogromny talent

Wrocławianie swój seniorski skład mają skompletowany tak naprawdę od dłuższego czasu. Jednakże problemem cały czas była formacja juniorska, gdyż jedynym gotowym zawodnikiem do jazdy w PGE Ekstralidze był Kacper Andrzejewski.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Filip Seniuk WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Filip Seniuk
Teraz to się zmieniło, ponieważ Betard Sparta Wrocław pozyskała utalentowanego Filipa Seniuka. Ten 16-letni zawodnik nie miał jeszcze okazji do zadebiutowania w rozgrywkach ligowych, ale wielokrotnie pokazywał się z dobrej strony w innych zawodach.

Tak było, chociażby podczas Memoriału Krystiana Rempały, w którym zajął drugą lokatę, pokonując kilku bardziej doświadczonych żużlowców. W tym gronie znaleźli się m.in. Marko Lewiszyn czy Ernest Koza.

Seniuk z Arged Malesy Ostrów do klubu z województwa dolnośląskiego uda się na zasadzie rocznego wypożyczenia, jednakże w umowie zawarto opcję wykupu.

16-latek odchodzi z Ostrowa ze względu na nadwyżkę juniorów. Podstawowy duet juniorów pierwszoligowej Arged Malesy mają tworzyć Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak. Już wcześniej do innych drużyn oddani zostali Kacper Grzelak (InvestHousePlus PSŻ Poznań) i Jakub Poczta (Texom Stal Rzeszów).

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik zdradził, co go napędza. "Wtedy czuję się wolnym człowiekiem"

Czytaj także:
- Żużel. Tyle mu wystarczyło, by podać sobie rękę ze Skrzydlewskim. "To był mój cel" [WYWIAD]
- Żużel. Idol Nickiego Pedersena kaprysem sponsora ROW-u. Jego karierę przerwała ciężka kontuzja

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Filip Seniuk w przyszłym sezonie PGE Ekstraligi zdobędzie co najmniej 20 punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×