Żużel. Prezes nie ukrywa, że jest jego ulubieńcem. Czołowy junior świata chce wygrać z nimi ligę [WYWIAD]

Casper Henriksson w sezonie 2024 nadal będzie występował w barwach Ultrapur Startu Gniezno. Zawodnik nie ukrywa, że chce z wygrać rozgrywki 2. Ligi Żużlowej i uważa, że skład, jaki zbudowali działacze, pozwala realnie o tym celu myśleć.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Casper Henriksson WP SportoweFakty / Michał Krupa / Casper Henriksson
Konrad Cinkowski, WP SportoweFakty: Zdecydowałeś się na podpisanie nowej umowy z Ultrapur Startem Gniezno. Dlaczego postanowiłeś zostać w 2. Lidze Żużlowej i co wobec tego z twoim kontraktem z Apatorem Toruń, który był ważny na rok 2024?

Casper Henriksson, zawodnik Ultrapur Startu Gniezno: Jestem bardzo zadowolony z organizacji oraz celów, jakie stawia sobie klub z Gniezna. Można poczuć, że klub robi wszystko, aby wygrać ligę i stąd też nie chciałem się z nimi rozstawać. Co do Torunia, to nie będę startował już dla tej drużyny. Spowodowane to jest faktem, że tego samego dnia odbywają się mecze Bauhaus-Ligan w Szwecji.

Decyzja Polskiego Związku Motorowego o wycofaniu przepisu o zagranicznym juniorze spowodowała, że teraz musisz jeździć jako zawodnik U24. To mocno skomplikowało twoją sytuację i rozmowy z klubem?

Rozmawialiśmy z działaczami przed podjęciem tej decyzji przez PZM. Zgodziliśmy się na warunki nowego kontraktu i cieszę, że będę startował w Starcie w przyszłym roku, niezależnie od roli.

Dużo miałeś propozycji z innych klubów? Rozważałeś w ogóle opcję zmiany zespołu i jazdy gdzieś indziej?

Było ich trochę, zarówno z pierwszej, jak i z drugiej ligi. Jednak kiedy tylko skończył się sezon, to chciałem przedłużyć umowę z ekipą z Gniezna.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Prezes klubu Paweł Siwiński w jednym z wywiadów przyznał, że jesteś jego ulubieńcem i nie wyobrażał sobie zespołu bez ciebie. To dodaje takiej ekstra motywacji?

Tak, mamy ze sobą naprawdę dobry kontakt i często sobie żartujemy. Oczywiście, że zyskujesz dodatkową motywację, gdy ktoś w ciebie wierzy, ale i ma o tobie dobre zdanie.

Wobec takich słów nie było pomysłu, aby podpisać kontrakt na dłużej niż rok?

Rozmawialiśmy o dwuletniej umowie, ale ostatecznie stanęło na rocznej.

Porozmawiajmy trochę o samym zespole. Co myślisz o składzie, jaki zbudowali działacze?

Wyglądamy naprawdę dobrze i jestem bardzo podekscytowany możliwością jazdy w tej drużynie w przyszłym roku.

Uważasz, że jesteście w stanie awansować do pierwszej ligi?

W tym roku zajęliśmy drugie miejsce i w przyszłym sezonie zamierzamy powalczyć o mistrzostwo. Kiedy patrzę na nasz skład, to jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to osiągnąć.

W zespole pojawiło się kilku nowych zawodników. Żałujesz, że nie będzie w nim żadnego Szweda? Czy nie zwracasz uwagi na takie rzeczy?

Nie, nie zwracam na to uwagi.

Porozmawiajmy jeszcze chwilę o tym, co było w minionym sezonie. Jak możesz podsumować swoją postawę i wyniki?

Jestem bardzo zadowolony z minionego sezonu i czuję, że stałem się lepszym żużlowcem. Teraz niecierpliwie oczekuję kolejnego roku startów, by poczynić kolejny progres.

Piąte miejsce w SGP2 można uznać za olbrzymi sukces. Podzielasz moją opinię?

Oczywiście. Po rozczarowującej inauguracji w Pradze nie sądziłem, że uda mi się awansować do czołówki. Piąte miejsce to naprawdę spore osiągnięcie w mojej krótkiej karierze.

Uważasz, że w przyszłym roku jesteś w stanie stanąć na podium? A może nawet powalczyć o złoty medal?

Na pewno będzie to główny cel indywidualny. Zdaję sobie sprawę z tego, że to będzie trudne zadanie, ale zobaczymy, jak to się potoczy.

Otwarcie przyszłorocznego cyklu SGP2 będzie w Malilli, kolejne dwie rundy w Rydze i Toruniu. Co sądzisz o tych torach? Odpowiadają ci, czy raczej nie są twoimi ulubionymi?

Mam dobre wspomnienia z tymi torami. Na pewno nie mogą doczekać się rundy w Malilli, bo wspaniale byłoby pojechać przed własną publicznością. Najpierw trzeba się jednak zakwalifikować.

Jakie jeszcze cele stawiasz sobie na przyszły sezon?

Jeździć konsekwentnie, skutecznie i stawać się lepszym zawodnikiem. Chcę być pewnym punktem swoich drużyn i zdobywać dla nich jak najwięcej punktów.

Czytaj także:
1. Piotr Pawlicki opowiedział o transferze do Enea Falubazu
2. Desperacko potrzebują złota. Wszystko przez to, co stało się w ostatnich latach

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Casper Henriksson będzie najlepszym zawodnikiem U24 w 2. Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×