Żużel. Abramczyk Polonia skradła show bieżącym okienku? Rewolucja była nieunikniona

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Odprawa Abramczyk Polonii Bydgoszcz.
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Odprawa Abramczyk Polonii Bydgoszcz.
zdjęcie autora artykułu

Po odejściu Wiktora Przyjemskiego z Abramczyk Polonii, jej zarząd zdecydował się na gruntowną przebudowę składu. Bez zmian bydgoszczanie nie mieliby szans na awans, zaś dzięki nim zespół znad Brdy pozostaje w grze o najwyższe cele.

Podsumowanie okresu transferowego w wykonaniu Abramczyk Polonii Bydgoszcz oczami portalu WP SportoweFakty.

***

PLUSY

Wymiana liderów. David Bellego zawiódł oczekiwania bydgoskich kibiców na całej linii. Można policzyć na palcach jednej ręki mecze, w których Francuz zaprezentował się na miarę możliwości. To jego słaba dyspozycja jest jedną z głównych przyczyn, przez które Abramczyk Polonia nie zdołała awansować do finału. Notorycznie rozczarowywał również Kenneth Bjerre. Kapitan zespołu znad Brdy przystępował do sezonu jako drugi najskuteczniejszy zawodnik sezonu 2022.

Z kolei w minionych rozgrywkach był cieniem samego siebie. W związku z tym zarząd klubu z prezesem Jerzym Kanclerzem na czele zdecydował się zastąpić wspomniany duet Krzysztofem Buczkowskin i Kaiem Huckenbeckiem, co może cieszyć miejscowych sympatyków. Oba nowe nabytki świetnie znają ścieżki przy Sportowej, gdyż w przeszłości zdobywali punkty dla Polonii. Zarówno jeden, jak i drugi transfer można śmiało okrzyknąć hitowymi.

ZOBACZ WIDEO: To była tylko roczna przygoda. Dlaczego Krzysztof Kasprzak odszedł z Cellfast Wilków?

Perspektywiczny żużlowiec U24. Tim Soerensen spisywał się wybornie na najniższym szczeblu i był przodującą postacią Ultrapur Startu Gniezno. Biorąc pod uwagę ograniczone możliwości klubów oferowane przez rynek transferowy, jego sprowadzenie to jedna z ciekawszych opcji, by zastąpić Szymona Szlauderbacha. Istnieje realna szansa, że jeśli Duńczyk nadal będzie się rozwijał w takim tempie, jak do tej pory, bydgoszczanie będą mieli z niego wielką pociechę.

Walkę o awans zaczyna się od formacji juniorskiej. To wiadomo nie od dziś. Sam Krzysztof Buczkowski w rozmowie z nami trafnie zauważył, że zespoły, które mają przynajmniej jednego solidnego młodzieżowca, są wysoko w tabeli (więcej -> TUTAJ). Dlatego należy podkreślić, że sprowadzenie Franciszka Karczewskiego nie tylko ma sens, ale nawet może być kluczowe dla losów awansu. Choć po ubiegłym sezonie żużlowiec wypożyczony z Włókniarza wzbudza mieszane emocje, z całą pewnością stać go, by być jednym z najskuteczniejszych juniorów na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata.

MINUSY

Tej luki nie da się zniwelować. Wiktor Przyjemski w ubiegłorocznych rozgrywkach zbliżył się do niebotycznego poziomu i ruszył na podbój PGE Ekstraligi jako najskuteczniejszy zawodnik 1. Ligi Żużlowej. Zdobywał średnio 2,5 punktu na bieg. Młodzieżowca tej klasy nie da się zastąpić. Bydgoszczanie wyszli z założenia, że w takich okolicznościach trzeba zrobić wszystko, żeby wzmocnić formację seniorską. Zdaje się, że ta sztuka im się udała, choć z wyrokowaniem należy wstrzymać się do wiosny. Niekiedy wydarzenia torowe weryfikują najbardziej ambitne plany, więc trudno gdybać.

Brak rezerwowych. Ten aspekt można interpretować dwojako. Z jednej strony dobrze mieć w zanadrzu potencjalnego następcę, który jest w stanie wesprzeć zespół w przypadku kontuzji jednego z kluczowych zawodników. Z drugiej zaś nikt nie lubi siedzieć na przysłowiowej ławce. Każdy żużlowiec potrzebuje jazdy, a gdy jej brakuje, pojawia się niezadowolenie. Abramczyk Polonia zdecydowała się skompletować zestawienie w taki sposób, by uniknąć nadwyżki zawodników, w stosunku do miejsc, co powinno wpłynąć korzystnie na atmosferę w zespole. Druga strona medalu jest taka, że w przypadku kontuzji sztab szkoleniowy będzie miał ograniczone pole manewru.

Zobacz także: - Krakowiak przeżył trudne chwile. "Potrzebowałem więcej wsparcia, a zostałem po prostu wylany z roboty"Umowa rozwiązana. Już wiadomo, dlaczego to jego koniec w TVN

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Które miejsce według ciebie zajmie Abramczyk Polonia Bydgoszcz w nadchodzącym sezonie?
1
2
3-4
5-6
7
8
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (6)
avatar
WIELE WIE NIC NIE POWIE
22.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Działacz spójni białe Błota hehe  
avatar
sprzedawca liści
22.11.2023
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Jest w lidze działacz który wraz z członkami swojej rodziny potrafi pisać do kibiców na popularnym forum żużlowym.  Jeden z takich wpisów jest poniżej.  
avatar
Maro Byd
21.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Miała być ekstraliga w Bydgoszczy i jest, jednak Kanclerze dotrzymali słowa :))  
avatar
sympatyk żu-żla
21.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Polonii życzę górnych szczytów tabeli 1L ,Teraz nie należy wyrokować jakie lokaty będą w końcu kolejnego sezonu,  
avatar
Rysio-z-Klanu
21.11.2023
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Mamy w końcu ekstraligę w 2024 roku w Bydgoszczy.  Słowo prezesa droższe od pieniędzy.  A teraz hejterzy i krytykanci przepraszać.