Żużel. Orlen sponsorem tytularnym kolejnego klubu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe / Orlen Akademia Sportu Wybrzeże / Miniżużlowiec podczas Orlen Golden Boy Trophy
Materiały prasowe / Materiały prasowe / Orlen Akademia Sportu Wybrzeże / Miniżużlowiec podczas Orlen Golden Boy Trophy
zdjęcie autora artykułu

Orlen Akademia Sportu Wybrzeże Gdańsk - tak od przyszłego sezonu będzie się nazywała akademia, która szkoli miniżużlowców nad polskim morzem. To duży sukces klubu, który powstał przed rokiem.

Orlen S.A. został sponsorem tytularnym Akademii Sportu Wybrzeże Gdańsk, która jest prowadzona przez Krystiana Plecha. Wcześniej spółka ta wspierała inną inicjatywę syna Zenona Plecha, czyli Orlen Golden Boy Trophy, które przyciąga najlepszych miniżużlowców na świecie i pod tą nazwą turniej organizowany jest od 2021 roku na gdańskim mini torze.

Przez ostatni rok, w Gdańsku udało się wyremontować warsztat, zakupić sprzęt niezbędny do trenowania przez adeptów i organizować treningi z odpowiednią częstotliwością. Liczba zawodników uczestniczących w zajęciach na torze wzrosła z czterech do dwudziestu, a grupa przygotowuje się do kolejnego sezonu poprzez zajęcia ogólnorozwojowe. Celem na kolejny sezon są pierwsze licencje, regularne starty w zawodach w Polsce oraz dalszy rozwój na wszystkich szczeblach.

- Cieszymy się, że praca jaką wykonaliśmy została zauważona i doceniona przez największego mecenasa polskiego sportu jakim jest Orlen. Jestem bardzo dumny, że relacje i projekty, które razem z marką Orlen współtworzymy od 2021 roku. Chcemy wychować kolejnych sportowców i ukształtowanych zawodników, którzy wierzę będą gotowi zdobywać odpowiednie tytuły. Jestem przekonany, że sport żużlowy jest obecny w DNA firmy i cieszę się ogromnie, że będziemy mogli współpracować. Wsparcie dla nas jest bardzo ważne, pozwala rozwijać nasz projekt i zadbać o najważniejsze aspekty edukacji i rywalizacji naszych adeptów - powiedział Krystian Plech.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański

Dla Orlenu to kolejny projekt wspierający polski żużel. Od lat spółka jest sponsorem reprezentacji Polski, do Orlen Teamu należą mający indywidualne umowy Bartosz Zmarzlik i Mateusz Cierniak, a koncern wspiera młodzież w Krośnie, Grudziądzu i Ostrowie Wielkopolskim. Orlen Oil wraz z marką Platinum jest od 2023 roku sponsorem tytularnym Motoru Lublin, a Energa z Grupy Orlen została w ostatnich dniach sponsorem tytularnym seniorskiej drużyny Wybrzeża.

Orlen Akademia Sportu Wybrzeże jest klubem partnerskim Energa Wybrzeża Gdańsk, do którego adepci będą przechodzić, gdy osiągną wiek pozwalający na treningi i starty w klasie 250 cc na dużym torze.

Czytaj także:  Tyle potrzebowała Unia, by dogadać się z Lebiediewem Ostrowianie nie dostaną licencji?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy to dobrze, że gdański miniżużel zyskał takiego sponsora?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (8)
avatar
dawidZG
26.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Super, brawo!  
avatar
mały w
25.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Głęzewski, Michale , ZE SPONSOREM A NIE Z SPONSOREM!  Nauczanie wczesnoszkolne?  
avatar
szlachetny
25.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
brawo Orlen  Tak powinny działąć SSP sponsorować młodzierz lub zawodników reprezentujacych kraj a nie kluby ligowe  
avatar
Zimny Heniek
24.11.2023
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Brawo Krystian Plech brawo młodzi żużlowcy Wybrzeża samych sukcesów bezpiecznej jazdy braku kontuzji a przede wszystkim dobrej zabawy bo sport w tym wieku ma bawić uczyć obowiązkowości. Oby ja Czytaj całość
avatar
zyga
24.11.2023
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Znakomicie! A w Gorzowie pewnie zabraknie papieru specjalnego przeznaczenia.