Żużel. Dlaczego Energa weszła w Wybrzeże? Sponsor wyjaśnia

Energa z Grupy Orlen została sponsorem tytularnym Wybrzeża i od 2024 roku zespół ten będzie się nazywał Energa Wybrzeże Gdańsk. Wiceprezes Zarządu spółki ds. komunikacji, Adrianna Sikorska wyjaśniła, dlaczego koncern wybrał właśnie ten klub.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Tadeusz Zdunek i Adrianna Sikorska Materiały prasowe / Materiały prasowe / Energa Wybrzeże Gdańsk / Tadeusz Zdunek i Adrianna Sikorska
Energa z Grupy Orlen jest firmą zarejestrowaną w Gdańsku, gdzie jest jej siedziba i pracuje kilka tysięcy pracowników. Do tej pory jednak spółka ta nie wspierała miejscowego klubu żużlowego. Zmieniło się to w ostatnich tygodniach.

- Są takie dyscypliny, kluby i drużyny, które mocno wpisują się w historię Gdańska. Wybrzeże oczywiście do tej grupy zdecydowanie należy. Energa Wybrzeże Gdańsk, bo taką nazwę będzie nosił klub, to nie tylko zakorzeniona sportowa marka w Gdańsku, ale również dyscyplina ceniona przez mieszkańców miasta i całego regionu. Umowa została podpisana i będziemy wspierać klub jako sponsor tytularny - powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu ds. komunikacji Energa S.A.

Sponsor chce pomóc wrócić Energa Wybrzeżu Gdańsk do najwyższej klasy rozgrywkowej. - Cieszy mnie, że logo Energi z Grupy Orlen będzie widniało na motocyklach i kombinezonach zawodników. Wiem, że przygotowania trwają i plany są bardzo ambitne. To przede wszystkim awans do PGE Ekstraligi i to marzenie nie tylko zawodników i władz klubu, ale przede wszystkim kibiców. Dużo pracy przed wami, ale każda praca połączona z determinacją, siłą woli i walki daje rezultaty. Tego życzę w imieniu swoim i całej Grupy Orlen - zaznaczyła Sikorska.

ZOBACZ WIDEO: To była tylko roczna przygoda. Dlaczego Krzysztof Kasprzak odszedł z Cellfast Wilków?

Gdański zespół nie jest obecnie zaliczany do grona ścisłych faworytów, jednak chociaż umowa pomiędzy stronami została podpisana na rok, istnieje możliwość długofalowej współpracy. - Będziemy starali się o jak najlepszy wynik. Cieszę się, że dołączyłem do tego klubu i że dołączył też taki sponsor. Będziemy starali się wrócić do PGE Ekstraligi, a ja zrobię wszystko, by mieć dobry wynik wraz z chłopakami - podkreślił Krzysztof Kasprzak na konferencji prasowej.

Podpisanie umowy na sponsoring tytularny ma w Gdańsku rozpocząć łańcuch pozytywnych informacji i uwiarygodnił działania Wybrzeża. - Dziękuję zarządowi Energi z Grupy Orlen za zaufanie, jakim nas obdarzono. Zostaliśmy dostrzeżeni, a jesteśmy drugim najpopularniejszym sportem w Trójmieście. Nie chodzi tylko o to, że dostaliśmy środki od sponsora, ale również rozpoczął się cały łańcuch, bo inne firmy zaczęły odpowiadać na nasze oferty - zdradził prezes klubu, Tadeusz Zdunek.

- Zaczynamy też niedługo remont stadionu. Rozpoczyna się dziać wokół tego sportu coraz lepiej, a my będziemy starali się spełnić. W Ekstralidze już jesteśmy, co prawda w Speedway 2. Ekstralidze, ale postaramy się uzyskać promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej - dodał Zdunek.

Czytaj także:
Nowy trener Apatora przed wyzwaniem
Prezes tłumaczy rewolucję w ligach

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy w ciągu trzech sezonów w Gdańsku zbudują skład na PGE Ekstraligę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×