Żużel. Zmienili przepis dotyczący zawodników z PGE Ekstraligi. "To bonus"

Kilkanaście dni temu brytyjscy promotorzy uchwalili regulaminy rozgrywek ligowych na sezon 2024. Jedna z ważnych zmian dotyczy PGE Ekstraligi, bowiem zniesiono ograniczenia związane z zawodnikami z najlepszej ligi świata.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Jason Doyle na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jason Doyle na prowadzeniu
Siedem zespołów przystąpi w przyszłym roku do rozgrywek SGB Premiership. Promotorzy z niecierpliwością oczekiwali na ostateczne decyzje dotyczące regulaminów wszystkich trzech klas rozgrywkowych w Wielkiej Brytanii.

Są zmiany, które promotorom bardzo przypadły do gustu. Przede wszystkim zadecydowano o zniesieniu ograniczeń co do liczby zawodników z PGE Ekstraligi w jednym zespole.

- To dla nas bonus - mówi otwarcie promotor Ipswich Witches Chris Louis w rozmowie z klubowymi mediami.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalny "centrostrzał" w Bytomiu. Po nim poszli za ciosem

- To ograniczenie zostało wprowadzone, aby uchronić drużyny w razie deszczowej pogody w Polsce. Wówczas mecze miały być przekładane na czwartek. Jako Premiership staramy się ponownie sprowadzić jak najwięcej najlepszych zawodników. Musieliśmy to wcześniej jednak dokładnie przeanalizować - dodał Louis.

Zarządzający ligą postanowili również podnieść limit punktowy (odpowiednik KSM - dop. red.) do 40 oczek na budowę składu składającego się z sześciu zawodników. Utrzymano również przepis, że w meczowym zestawieniu musi się znaleźć żużlowiec w ramach programu "Wschodząca Gwiazda".

- Podniesienie limitu punktowego o jeden z punktu widzenia rozgrywki musi być pozytywną sprawą. Zawsze dobrze jest, by poziom rozgrywek stawał się coraz lepszy i nie ma wątpliwości, że w przyszłym roku doczekamy się siedmiu konkurencyjnych drużyn. W niektórych przypadkach podejście do tematu budowania składu jest nieco inne, co też dodaje rozrywki - dodał Louis mając na myśli fakt, że część zespołów postawi na mniej oczywiste nazwiska dla polskich fanów.

W barwach Ipswich Witches w przyszłym sezonie zobaczymy Jasona Doyle'a, Emila Sajfutdinowa, Keynana Rew, Adama Ellisa oraz Daniela Kinga. Cały zespół przedstawił za to mistrz kraju - Sheffield Tigers. Promotorzy meczową siódemkę oparli o Taia Woffindena oraz braci Holderów - Jacka i Chrisa.

Czytaj także:
1. Będzie wielki powrót Stadionu Śląskiego?
2. Ufał ludziom, którzy go leczyli

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Sheffield Tigers obroni złoty medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×